Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Допекло усім. Протестне перекриття всіяної ямами траси підтримали місцеві жителі, влада та далекобійники

Кабмін забрав обіцяні на ремонт дороги Кропивницький-Миколаїв 300 мільйонів гривень.

Траса Кропивницький-Миколаїв перекрита вже майже півдоби. Від самого ранку її заблокували жителі села Возсіятського. Люди мітингують проти жахливого стану дороги та вимагають її ремонту. Вже кілька років їздити нею, кажуть, смертельно небезпечно.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

На десятки кілометрів жодного шматка асфальту і ями з метр завглибшки. Пан Леонід просто посеред села ледь не втопився на джипі.

"Уже ні на що не надіємось. Обіцянки, виділили гроші - забрали гроші. Просто думаємо, чи є совість там у когось наверху чи немає?", - нарікає водій Леонід Шибко.

Ями та бугри на цій трасі національного значення вже стали впізнаваними - водії фотографуються біля них, викладають у соцмережі. Світлини набирають десятки тисяч перепостів.

На ремонт урядовці спочатку обіцяли півтора мільярда гривень. Цьогоріч виділили 300 мільйонів. А днями люди дізналися, що і цих грошей не буде.

"Дістало, більше слів немає! Дороги немає, є направлення на Миколаїв. Люди недаремно вийшли. Людей обдурили не перший раз", - каже жителька Возсіятського Антоніна Маляренко.

"Дорога геть розбита, хата ламається вже вся. Хоч і не стара - я тут живу на розі. Пиляки в дворі і в будинку. Це не можливо, дихати немає чим", - нарікає жителька Возсіятського Галина Браіло.

ВідеоБитва за дорогу. Ями та відсутність асфальту змусили людей перекрити трасу "Кропивницький-Миколаїв"

Замість руху автівок - намети, польова кухня та десятки мітингарів. Траса Кропивницький-Миколаїв заблокована вже дев'яту годину. Жителі селища Возсіятське перекрили дорогу, аби домогтися її ремонту. Цей шлях з'єднує центральні області України із півднем: ним їздять зерновози у порти, і люди на відпочинок. Але дорога - в аварійному стані, ями сягають метра завглибшки. 

Битва за дорогу. Ями та відсутність асфальту змусили людей перекрити трасу "Кропивницький-Миколаїв"

Селяни кажуть, це означає, що їхні діти до школи знов добираються по кілька годин, а швидка не встигатиме до пацієнтів.

"Швидка" з Єланця не доїхала (а тут у нас була лікарня - її розформували), їхала 45 хвилин на серцевий приступ. От і все, і батько помер", - говорить житель Возсіятського Олег Кондратюк.

Міські чиновники теж приєдналися до протестувальників.

"Тут найбільший транспортний потік, бо тут зерно іде до портів Миколаєва, України. Ми будемо стояти до перемоги!", - говорить голова Єланецької райради Василь Богданцев.

"Це ганьба, коли 24 траси національного значення, і одна з них - у такому стані. Ми сьогодні тут тому, що на рівні області ми не знаємо, як діяти", - каже голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко.

В облдорі, керівництво якого під час весняної акції протесту обіцяло селянам негайний ремонт, пояснюють, що роботи мали розпочати вже у серпні. Утім, компанія, яка програла тендер, поскаржилася в антимонопольний комітет.

"Антимонопольний комітет України розглядає скаргу підрядної організації "Полтавабудцентр". І коли цей урочистий момент настане, ми можемо тільки щось собі придумати", - пояснює в.о. заступника начальника Служби автомобільних доріг Миколаївської області Михайло Ганич.

Оскільки справу розглядатимуть щонайменше до кінця осені, уряд вирішив 200 із 300 мільйонів спрямувати на іншу миколаївську трасу - на Дніпро. А ще 100 мільйонів узагалі забрав з області. Тож дорозі на Кропивницький цьогоріч світить небагато.

"Якщо буде фінансування і визначиться переможець згідно з чинним законодавством, то будуть розпочаті роботи і буде забезпечений проїзд", - каже Михайло Ганич.

ТСН чекає відповіді на запит у Кабмін. А жителі Возсіятського налаштовані блокувати рух до появи дорожньої техніки. На узбіччі вже працює пересувна кухня.

Далекобійники, які потрапили у протестну пастку, свого обурення і не виказували, бо і самі щоразу страждають від пекельної дороги.

ВідеоМітингувальники продовжують блокувати трасу "Кропивницький-Миколаїв". Подробиці з місця події

Замість руху автівок - намети, польова кухня та десятки мітингарів. Траса Кропивницький-Миколаїв заблокована вже дев'яту годину. Чи домовились про щось мітингарі з чиновниками, та коли власне люди розблокують трасу – дивіться у сюжеті ТСН. 

Мітингувальники продовжують блокувати трасу "Кропивницький-Миколаїв". Подробиці з місця події

Увечері протестувальники не розійшлися. Люди огородили шворками перехрестя траси. Там стоять намети, польова кухня працює без зупинки. Якраз зараз мітингарі починають смажити шашлики. Обіцяють нагодувати й водіїв-далекобійників. Їх тут назбиралось з кілька десятків. На відміну від легковиків, вони не мають змоги розвернутись, аби поїхати в об'їзд аж до Кропивницького.

Вперше, мабуть, спостерігається дивна картина: водії підтримують мітингарів. Адже самі втомилися їздити розбитою трасою.

ТСН неодноразово знімала цю трасу. У рамках експерименту ТСН "Дорога до моря" 270 кілометрів від Кропивницького до Коблевого їхали рекордні 8 годин. На окремих ділянках швидкість не перевищувала 10 кілометрів на годину. Відтоді ситуація стала ще гіршою, а ями глибшими. І коли люди розблокують проїзд - невідомо. Налаштовані вони рішуче: акцію протесту вже оголосили безстроковою, аж поки дорогу не відремонтують.

Олена Шворак, Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції