Допоможіть зібрати гроші на захист жертви міліцейських тортур Олега Мельника! (відео)

Допоможіть зібрати гроші на захист жертви міліцейських тортур Олега Мельника! (відео)

Олег Мельник / Фото: скриншот

Житель Вінницької області Олег Мельник став інвалідом після "спілкування" з міліціонерами, а за це ще й може потрапити на 5 років до тюрми.

Громадські активісти починають компанію збору коштів для допомоги жертві міліцейських тортур Олегу Мельнику, повідомляє Вінницька правозахисна група.

Житель села Остапківці Немирівського району Вінницької області Олег Мельник випадково опинився на шляху двох міліціонерів Немирівського райвідділу.

Правомірна вимога Мельника про те, щоб міліціонери представилися, завершилася незаконним затриманням.

У райвідділі міліції від Олега вимагали підписати протокол про нібито скоєне адміністративне правопорушення - дрібне хуліганство. А коли він відмовився підписати сфальсифікований документ, співробітники міліції почали в прямому сенсі слова викручувати йому руки.

Знущання завершилися важким переломом кісток передпліччя, після декількох важких операцій 27-річний Олег Мельник визнаний інвалідом.

Прокуратура Вінницької області відмовилася визнавати наявність злочинів у діях міліціонерів. Тільки після скандальної публікації в місцевій газеті "33 Канал" прокурори, побоюючись ганьби і презирства, скасували "відмовну постанову" і почали нову перевірку.

Однак через три місяці після інциденту один з міліціонерів, причетних до побиття Олега Мельника, раптом згадав, що, нібито чоловік зламав руку об тіло цього міліціонера, б'ючи його (міліціонера) в кабінеті.

В результаті особисто заступник прокурора Вінницької області Роман Шубін порушив кримінальну справу не за фактом побиття міліціонерами Олега Мельника, який призвів до інвалідності, а щодо самого Олега за насильство у відношенні співробітника міліції.

"Справа Олега Мельника", якому зараз загрожує до 5 років позбавлення волі, на думку багатьох громадських активістів є тестом для всього українського суспільства. Ми переконані, що якщо все суспільство не об'єднається для ненасильницького, правового захисту Олега від свавілля беззаконників в погонах, зло буде ширитися і зміцнюватися", - кажуть у Вінницькій правозахисній групі.

Саме тому правозахисники оголосили про збір коштів для захисту Олега Мельника. Вони ставлять за мету зібрати 6 тисяч гривень, які будуть витрачені на те, щоб надати Олегу Мельнику одного з кращих вінницьких адвокатів, оплатити витрати, пов'язані з участю захисника у слідчих діях і судових засіданнях по першій інстанції.

Вінницька правозахисна група відкрила спеціальний рахунок для збору пожертвувань громадян на "справу Олега Мельника".

"Ми обіцяємо, що кожного тижня в понеділок ми будемо публікувати на сайті Вінницької правозахисної групи інформацію про хід збирання коштів і про те, як вони витрачаються, а також про те, як просувається захист Олега і наша робота по залучення винних у його незаконному затриманні та інвалідизації до юридичної відповідальності. Як тільки ми зберемо 6000 гривень, ми припинимо збір коштів до надання повного і вичерпного звіту про їх витрачання", - запевнили правозахисники.

Реквізити для переказу коштів:

Одержувач: ВМГО "Вінницька правозахісна група"

Код ЄДРПОУ: 26011780

Номер рахунку: 26007111495 МФО: 380805

Банк: АТ "Райффайзен банк АВАЛЬ" в м. Києві

Призначення платежу: Цільова благодійна допомога на "справу Мельника"

Увага: Якщо гроші вносяться на рахунок в касі банку фізичною особою, то у вас можуть попросити назвати ідентифікаційний код, тому бажано має його напоготові. Найдешевші комісійні - в будь-якому відділенні банку "АВАЛЬ" або в касових відділеннях "ПРИВАТБАНКУ".

Нагадаємо, нещодавно Європейський суд зобов’язав Україну сплатити жертві міліції 48 тис. євро - мешканцю Хмельницького Іванові Нечипоруку. За словами чоловіка, йому підкинули наркотики, а потім звинуватили у вбивстві. Коли затриманий відмовився писати зізнання, його почали "вибивати".

Читайте також:

Правоохоронці здавили адвокату статевий орган, щоб відмовився від підзахисного

Кримських міліціонерів посадили на 7 років за катування неповнолітніх

Європейський суд зобов’язав Україну сплатити жертві міліції 48 тис. євро

Повʼязані теми:

Наступна публікація