Доповідач ПАРЄ: зміни до закону про вибори не можна застосовувати

Доповідач ПАРЄ по Україні Ренате Вольвенд висловила сподівання, що скандальні зміни до виборчого закону під час голосування 7 лютого застосовані не будуть.

Доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні Ренате Вольвенд заявила, що зміни до закону про вибори президента, внесені напередодні голосування, не мають бути застосовані під час другого виборчого туру в неділю, 7 лютого.

Вольвенд висловила сподівання, що внесені зміни на практиці застосовані не будуть.

Як пояснила доповідач ПАРЄ, у такий стислий термін, який залишився до голосування, провести належну роз’яснювальну роботу серед усіх пересічних співробітників виборчих комісій неможливо.

"Я очікую на зустріч з представниками Центральної виборчої комісії, аби запитати їх: як вони збираються належним чином роз’яснити законодавчі зміни на місцях? Я спробую пояснити, що прийняті в останній момент зміни не можна застосовувати. У мене є побоювання, що через законодавчий безлад українські суди стануть найбільш завантаженими судами в Європі", - сказала Вольвенд, відлітаючи до Києва.

Попри всі правові чвари напередодні виборів президента, вона закликала українців у неділю у будь-якому разі прийти на виборчі дільниці. На переконання парламентарія, це єдине, що громадяни можуть зробити для подальшої демократизації своєї країни.

"Я сподіваюсь, що голосування пройде так, як і в першому турі, а саме: чесно, вільно і прозоро. Маю надію, що зрештою вирішальним буде саме слово виборця, яке він скаже на виборчих дільницях", - наголосила Вольвенд. На думку доповідачки ПАРЄ, новообраний президент має докласти зусиль, аби з України було у найближчому майбутньому знято моніторинг Ради Європи.

Нагадаємо, 3 лютого Верховна рада ухвалила зміни до закону про вибори президента, 4 лютого чинний глава держави підписав документ.

Коментуючи це, екс-співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні, європейський політик Ханне Северінсен звинуватила Партію регіонів у намірі створити умови для фальсифікації президентських виборів.

Читайте також:

Ющенко підписав скандальні зміни до закону про вибори

Северінсен: ПР знову створила умови для фальсификації виборів

Тимошенко: Янукович поміняв закон, щоб отримати можливість фальсифікувати вибори

Рада змінила закон про вибори в редакції Партії регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: