Дороги розбиті, за пільговиків гроші не повертають. Рівненщині загрожує транспортний колапс

Водії скаржаться, що держава не повертає компенсації за перевезення, тому здійснювати рейси - невигідно.

Транспортним колапсом погрожують перевізники Рівненщини, якщо їм не виплатять заборговані гроші за перевезення пільговиків. Кажуть, що грошей за це не відшкодовують уже другий рік. Поки перевізники і чиновники з'ясовують стосунки, місцеві жителі бояться, що їм доведеться долати десятки кілометрів пішки.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Село Михайлівка розташоване всього за 13 кілометрів від обласного центру. А дев'ять десятків його мешканців живуть ніби в минулому столітті. Щоб купити буханець хліба, пішки ходять по п'ять кілометрів лише в один бік до найближчого села.

Раніше автобус їздив тут тричі на день, а тепер - лише зранку. Повертатися додому треба пішки, зазвичай не з порожніми руками.

Від сільських рейсів автоперевізники відмовляються, бо, кажуть, невигідно. Дороги розбиті, за пільговиків кошти не повертають. Останню компенсацію отримували два роки тому.

Один закон гарантує людям пільговий проїзд. Інший -  компенсацію перевізникам за пільговиків від місцевих бюджетів. Саме цих коштів на місцях немає, кажуть чиновники. Тому виплати вважають непосильними.

Перевізники шукають компроміс  у скороченні рейсів та пільгових категорій, яких торік було 26, тепер залишили дев'ять - найбільш критичних: до переліку транспортників не увійшли ні пенсіонери, ні діти з багатодітних сімей.

На останній зустрічі чиновників з перевІзниками вирішили замість компенсацій транспортникам запровадити адресну допомогу, яка фінансуватиметься таки з державного бюджету. Щоправда рівненські управлінці й досі не підрахували, про які суми взагалі йдеться.

Лариса Лісова

У Рівному перевізники погрожують транспортним колапсом

Якщо їм не виплатять заборговане за перевезення пільговиків. Кажуть, грошей за це не відшкодовують вже другий рік. А з першого січня, ці виплати ще й перейшли на місцевий бюджет. А обласні чиновники кажуть, що грошей на це немає і не буде.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: