Дороги розбиті, за пільговиків гроші не повертають. Рівненщині загрожує транспортний колапс

Водії скаржаться, що держава не повертає компенсації за перевезення, тому здійснювати рейси - невигідно.

Транспортним колапсом погрожують перевізники Рівненщини, якщо їм не виплатять заборговані гроші за перевезення пільговиків. Кажуть, що грошей за це не відшкодовують уже другий рік. Поки перевізники і чиновники з'ясовують стосунки, місцеві жителі бояться, що їм доведеться долати десятки кілометрів пішки.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Село Михайлівка розташоване всього за 13 кілометрів від обласного центру. А дев'ять десятків його мешканців живуть ніби в минулому столітті. Щоб купити буханець хліба, пішки ходять по п'ять кілометрів лише в один бік до найближчого села.

Раніше автобус їздив тут тричі на день, а тепер - лише зранку. Повертатися додому треба пішки, зазвичай не з порожніми руками.

Від сільських рейсів автоперевізники відмовляються, бо, кажуть, невигідно. Дороги розбиті, за пільговиків кошти не повертають. Останню компенсацію отримували два роки тому.

Один закон гарантує людям пільговий проїзд. Інший -  компенсацію перевізникам за пільговиків від місцевих бюджетів. Саме цих коштів на місцях немає, кажуть чиновники. Тому виплати вважають непосильними.

Перевізники шукають компроміс  у скороченні рейсів та пільгових категорій, яких торік було 26, тепер залишили дев'ять - найбільш критичних: до переліку транспортників не увійшли ні пенсіонери, ні діти з багатодітних сімей.

На останній зустрічі чиновників з перевІзниками вирішили замість компенсацій транспортникам запровадити адресну допомогу, яка фінансуватиметься таки з державного бюджету. Щоправда рівненські управлінці й досі не підрахували, про які суми взагалі йдеться.

Лариса Лісова

ВідеоУ Рівному перевізники погрожують транспортним колапсом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: