Дорогі суперфуди можна замінити на значно дешевші аналоги. Список

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дорогі суперфуди можна замінити на значно дешевші аналоги. Список

суперфуд

Суперфуди - харчові добавки, які потрохи додають у їжу. 

В Україні популярності набирають суперфуди - це наповнені вітамінами харчі, які на довгі роки можуть позбавити людину походів до аптек. Так переконують ті, хто їх вживає. До таких суперфудів належать чіа, золоті ягоди, ягоди годжі, хлорела, спіруліна, спельта, амарант, кіноа тощо.

Колись ці продукти належали тільки обраним. До прикладу, ягоди годжі тибетські монархи вважали за еліксир молодості, бо червоні родзинки за вмістом вітаміну С в 500 разів перевершують апельсини. Кущі, з яких збирають ці ягідки, вирощували винятково в імператорських садах, іншим садити у себе - зась. Екзотичні каші - амарант і кіноа - в інків та ацтеків  шанувалися більше за золото. Адже саме цим дрібним насінням сплачували податки в держскарбницю. Зараз ці злаки порівнюють з материнським молоком.

Суперфуди на власному городі можна вирощувати. Гастрономічний скарб інків та ацтеків під назвою кіноа виявився двоюрідним братом звичайної лободи.

Спіруліна - це природні вітаміни і їх можна вживати всім як альтернативу синтетичним вітамінам для зміцнення імунітету. Це найдавніші водорості, перетерті в порошок. Суміш має унікальний склад мінералів та вітамінів. Тут більше ніж у яблуках, молоці та овочах заліза, в 7 разів більше кальцію, ніж у молоці, у 10 разів більше калію, ніж в овочах, бета-каротину в 35 разів більше, ніж у моркви. Проблема в тому, що розрахунок поживних речовин йде на 100 грамів продукту. Сто грамів спіруліни - це ціла упаковка. З’їсти її чи будь-який інший суперфуд одномоментно неможливо та й не треба.

Тренер з правильного харчування Софія Рожко вчить людей їсти. Вона повторює непорушні постулати адептів здорового харчування: тільки правильний раціон може позбавити від хвороб серця та судин, шлунка і печінки, сформувати міцний імунітет. Суперфуди йдуть тільки в поміч.

"Вони не є панацеєю від усього. Якби людина поснідала в фастфуді, а пообідав чудо-пудінгом зі спіруліною або ягодами годжі, то дива не станеться. Спочатку у людини повинна бути система здорового харчування налагоджена і суперфуди допомогають позбутися застосування синтетичних вітамінів", - розповіла спеціаліст.

Іншими словами суперфуди - харчові добавки, які потрохи додають у їжу. 

При цьому біолог Дар’я Прокопик вважає, що будь-що не можна називати суперфудом. "Це маркетинг. Це придумали для того, щоби продавати", - переконана вона.

За вмістом Омега 3, вітамінів А, Є і Д сало не поступається авокадо, але його ніхто не продає, як суперфуд. Суперфуд розфасований у маленькі коробочки через свою надціну. Середній ціновий рейтинг за кілограм виглядає так: амарант - 100 грн/кг, кіноа - 500 грн/кг, ягоди годжі - 680 грн/кг, чіа - 800 грн/кг, спіруліна - 970 грн/кг.

При цьому українська альтернатива коштує у рази дешевше. Так, льон майже еквівалентний чіа. Секрет полягає в тому, щоб дістати вітаміни - насіння треба подрібнити. Ягоди годжі легко замінити обліпихою, багатою на провітамін А. Кіноа у 30 разів - дешевшою гречкою. За поживністю та білковим складом вони однакові, коли їх зварити. В Італії гарбузове насіння вважають суперфудом і справжнім афродизіаком, а в Україні продають за копійки.

Його прівнюють з устрицями, тому що в ньому багатий вміст цинку і всім чоловікам радять споживати цинк, бо він потрібен для їхнього здоров'я. Саме для продовження роду потрібен цинк.

Наступного разу, коли підете в магазин, десять разів подумайте, якого виробника підтримати і скільки грошей витратити. До речі, страви з рідних продуктів і на смак зрозуміліші, і засвоюються краще. А якщо вітамінів хочеться вже, а грошей на овочі нового врожаю шкода, то можна виростити салат, петрушку, огірки та зелений горошок на власному підвіконні. У маленьких паростках корисних речовин у сорок разів більше, ніж у дорослих рослинах. 

Ірина Прокоф'єва

Суперфуд на власному городі: як поповнити раціон цілющими продуктами за доступною ціною

Суперфуд на власному городі: як поповнити раціон цілющими продуктами за доступною ціною
Наступна публікація