Дослідження: борошно з українських прилавків не зникло і не подорожчало

Журналісти провели розслідування: кому вигідна істерія навколо хліба і борошна, адже борошна в магазинах багато, і ціни на нього стабільні.

Кілька екстрених прес-конференцій за участю представників уряду, журналістські рейди супермаркетами і торговельними майданчиками, численні запитання з боку пересічних громадян – цей тиждень в Україні ознаменувався викидом дезінформації стосовно чергового продукту харчування.

Цього разу головним постраждалим виявилося борошно, про зникнення якого з прилавків вітчизняних магазинів спочатку написали друковані та електронні ЗМІ, до яких згодом приєдналися і телевізійні канали.

МінАПК пояснює цю кампанію спротивом 10-15 компаній, які працюють на зерновому ринку. Зокрема, за словами заступника міністра аграрної політики Сергія Тригубенка, ці компанії можуть втратити свої прибутки після введення змін до закону "Про державну підтримку сільського господарства України", тому і вдалися до провокацій.

За інформацією міністерства, до кінця маркетингового року Україні потрібно 1 мільйон 377 тисяч тонн борошна. А в Аграрному фонді сьогодні є 1 мільйон 600 тисяч тонн жита, з якого буде вироблене житнє борошно, і 700 тисяч тонн борошна з пшениці, що є абсолютно достатнім для покриття потреби у борошні та зерні. До того ж, тільки в Києві запаси борошна на столичному "Київмлині" зараз складають близько 5 мільйонів кілограмів.

Це – офіційна інформація уряду і офіційні запаси країни, але чи знають про це люди? Особливо коли читають на шпальтах газет про те, що борошно нібито пропадає з прилавків, спекуляції процвітають, а ціни зростають до захмарних висот?

На цьому тижні ситуація взагалі дійшла до того, що представники аграрного міністерства були змушені самі робити рейди столичними магазинами, а тележурналісти з камерами - влаштовувати засідки у відповідних секціях супермаркетів, лякаючи поодиноких покупців і принагідно дивуючись відсутності у магазинах голодного натовпу. Після чого, до речі, їм залишалося констатувати, що борошно таки є і ціни на нього стабільні.

Зранку ми самі взяли участь у невеликому журналістському розслідуванні стосовно того, чи є на прилавках столичних магазинів борошно і чи відчули ціни на нього яких-небудь істотних коливань.

За результатами дослідження у стислому вигляді висновки можна сформулювати наступним чином: борошно в магазинах є, борошна в магазинах багато і щонайменше від кількох виробників, ціни на борошно стабільні і в різних магазинах відрізняються несуттєво. Більше того, в одній з київських мереж борошно взагалі продавали зі знижками.

Наявність борошна пшеничного вищого ґатунку у київських супермаркетах станом на 15:00 17 лютого 2011 року:

Мережа і адреса конкретного магазину

Кількість різних видів борошна у продажу

Мінімальна ціна за кілограм

Максимальна ціна за кілограм

"Мегамаркет", вул. Горького, 50

5 видів

4,92

5,62

"Фуршет", вул. Горького, 165

7 видів

3,80

6,39

"Фора", вул. Велика Васильківська, 143/2

7 видів

4,29

5,17

"Велика кишеня", вул. Саперно-Слобідська, 10

11 видів

3,69

5,11

Отже, питання – кому вигідний ажіотаж на черговому ринку? І чи є це наслідком суто ринкової боротьби окремих компаній, хоча і неринковими методами, чи варто брати до уваги інші, скажімо, політичні, мотиви? Адже, припинити підвезення певного товару до власного  магазину і підбити на це своїх партнерів – це одна справа, а організувати масштабну інформаційну кампанію із широким залученням ЗМІ – зовсім інша.

Тим більше, що на пам’яті людей залишаються такі яскраві інформаційні кампанії як, наприклад, штучний ажіотаж навколо продажу ліків під час "епідемії грипу-2009", коли придумана епідемія супроводжувалася спровокованим ажіотажем навколо вакцини та урочистими зустрічами літаків представниками попередньої влади… Отже, тепер чекаємо на викривальні заяви з боку опозиції?

Читайте також:

Експерти прогнозують дефіцит і подорожчання хліба

З прилавків українських магазинів зникає борошно

Уряд готується "тримати" ціни і звинуватив товаровиробників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: