Дострокові вибори можуть зірвати

Причиною зриву перегонів можуть стати неузгодженість роботи ЦВК та спроби використати комісію. Сьогодні від рішень Центрвиборчкому залежить доля Верховної ради.


Зриву дострокових виборів не виключає голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал. Найбльша загроза, за його словами, полягає у недотриманні політичних домовленостей. 

"Склад ЦВК можуть використати з метою юридичного похорону позачергових виборів" - заявив Шаповал.

Причиною кризи в Центрвиборчкомі його голова вважає саботування політичних домовленостей. Вже тиждень члени ЦВК від коаліції вимагають провести засідання комісії попри волю її голови.

Коаліційна вісімка має намір зареєструвати нових депутатів на місця вибулих опозиціонерів. Таке зробити члени ЦВК хочуть принаймні стосовно "Нашої України". Щодо цієї сили чинне рішення Центрвиборчкому про відмову в обнуленні виборчого списку.

Відомо, що ЦВК скасувала перелік, із яким Блок Юлії Тимошенко йшов на вибори-2006, утім, в такому самому проханні відмовила блокові "Наша Україна". Причиною є те, що рішення цієї сили про обнулення списку оскаржив один із суб'єктів блоку - Партія промисловців та підприємців Анатолія Кінаха. 

Верховна рада
Рада сподівається продовжити роботу. (Фото: portal.rada.gov.ua)

Натомість члени ЦВК від опозиції переконані - зараз коміся не має права на жоден крок у бік реєстрації нових депутатів-"нашоукраїнців", тому вони блокують засідання комісії. Чергову спробу переламати ситуацію на свою користь члени від коаліції пообіцяли здійснити у понеділок. 

"Щодо "Нашої України", я не бачу перепон на теперішній час для визнання обраними і реєстрації 82 кандидатів у народні депутати", - відзначив член ЦВК Олександр Шелестов.

В той же час, представниця комісії Жанна Усенко-Чорна наголосила, що приймати подібні рішення Центрвиборчком не може через те, що сьогодні не введений у дію відповідний закон.

Раніше повідомлялося, що ЦВК України не може провести своє засідання через відсутність необхідного для цього кворуму. Крім того, в роботі комісії існують непорозуміння між представниками коаліціїйних та опозиційних політичних сил.

Вчора спікер ВР Олександр Мороз повідомив про те, що ЦВК вже найближчим часом може призначити нових народних депутатів замість тих, що добровільно склали свої повноваження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: