Дострокові вибори в Раду відбудуться 30 травня 2010 року

Литвин прогнозує проведення дострокових виборів до Верховної ради через розбіжності у проекті держбюджету.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує, що дострокові вибори до парламенту відбудуться 30 травня 2010 року. Про це він сказав в інтерв`ю "Лівому берегу".

Пояснюючи, чому він прогнозує подвійні вибори (до місцевих рад і до ВР) на 30 травня, Литвин звернув увагу "на показники у проекті бюджету на майбутній рік, заявлені Кабміном: фінансування президента пропонується збільшити майже на 26%, самого Кабміну - на 12%, а Ради - скоротити майже на 40%. Чому? Розрахунок простій: поки вибори, поки те й се, на час, що реально залишився для роботи парламенту, грошей, саме вистачить. Другий момент. Прем`єр пропонує, щоб питання фінансування виборів, у разі виникнення необхідності, вирішував Кабінет міністрів. Тобто, управління процесом передбачається проводити в ручному режимі..."

При цьому Литвин не погодився з тим, що він, як діючий спікер, стане чинити опір перевиборам.

"Особисто я як Володимир Литвин зацікавлений у проведенні одночасних виборів до ВР і до місцевих рад, - сказав голова парламенту. - Оскільки представники однієї і тієї ж політичної сили, що беруть участь у парламентській кампанії і у виборах на місцях, "витягатимуть" один одного, всі стануть працювати на загальний результат. Це сприятиме вищим результатам. У той же час як політик розумію весь можливий негатив від одночасних подвійних виборів. Отже, я проти них".

Литвин вважає, що в нинішню президентську кампанію відбудеться розподіл голосів людей, який приблизно збережеться і на наступну.

Раніше спікер стверджував, що вищі державні керманичі мають спільно ухвалити "політичне рішення" щодо проведення дострокових парламентських виборів разом із президентськими.

За словами Литвина, парламент не має змоги нормально працювати і "можливості для компромісу практично вичерпані".

"Тому треба тоді прийняти закон про вибори президента, але не за рейдерськими схемами, прийняти закон про вибори до Верховної ради за відкритими партійними списками і прийняти політичне рішення – провести дострокові вибори президента і Верховної ради України", - сказав спікер.

Нагадаємо, президент України Віктор Ющенко переконаний, що одразу після президентських виборів мають відбутись дострокові парламентські вибори.

Зокрема, відповідаючи на запитання ВВС як швидко після президентських виборів, мають відбутися парламентські вибори та внесені зміни до Конституції, Ющенко висловив думку, що це повинно бути єдиним пакетом.

Для нього є очевидним, що чим швидше будуть проведені дострокові парламентські вибори, тим буде краще, тим країна оперативніше знайде систему відповідальності, систему організації роботи парламенту. "Я думаю, це можна зробити і до серпня", - наголосив Ющенко.

Водночас він підкреслив, що буде великою помилкою проводити вибори до парламенту на існуючій виборчій базі.

Читайте також:

Литвин: Рада недієздатна. Вихід - вибори

Ющенко знову заговорив про дострокові вибори в Раду

Якби вибори були сьогодні, Рада поповнилась би Яценюком і Тягнибоком

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: