Доступ до Оленівки: Червоний Хрест не прибув на лінію розмежування для зустрічі з українською делегацією

Доступ до Оленівки: Червоний Хрест не прибув на лінію розмежування для зустрічі з українською делегацією

Фото: Право на владу

Раніше Міжнародний Комітет Червоного Хреста заявив, що не може "силоміць проникнути" до колонії в Оленівці, де росіяни утримують українських військовополонених.

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не з'явилися на межі з тимчасово окупованою територією, де на них чекала українська делегація для обговорення доступу до колонії з військовополоненими в Оленівці.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в Telegram.

"Цей візит ми планували здійснити разом із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, для того, щоб спонукати його домогтися від Росії доступу до Оленівки і відвідати українських військовополонених", - написав Лубінець.

Він зазначив, що для МКЧХ це було складніше, ніж просто вчергове опублікувати "заклики до обох сторін" на сторінках свого сайту.

"Попри наш заклик і готовність забезпечити таку поїздку, МКЧХ ми не побачили", - повідомив Лубінець.

За його словами, Червоний Хрест не виконує свій мандат, зокрема на відвідування військовополонених на тимчасово окупованих територіях України та Росії, прикриваючи це відсутністю дозволів з боку РФ.

Водночас МКЧХ не дає відповідей, що саме вони роблять, щоб змінити ситуацію та отримати доступ до полонених.

"Бездіяльність МКЧХ призвела до того, що військовополонених щодня катують. Так, я не помилився - кожного дня. Росіяни знають, що Червоний Хрест не приїде і не буде вимагати доступу до полонених", - сказав він.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини додав, що якщо організація не виконує поставлені перед нею цілі і своїм мовчанням підіграє агресорові-злочинцеві, вона має бути ліквідована.

Червоний Хрест та Оленівка: що відомо

Зеленський напередодні розкритикував МКЧХ за те, що їхня місія досі не відвідала українських військовополонених у колонії в окупованій Оленівці.

Окрім того, керівник Офісу президента Андрій Єрмак поставив ультиматум, аби організація упродовж трьох днів скерувала свою місію до Оленівки.

Нагадаємо, що теракт в Оленівці стався ще в ніч проти 29 липня. Там пролунав вибух, у якому Росія намагалася звинуватити Україну. Проте, згідно з висновками міжнародних експертів, у теракті російськими силами була застосована термобарична зброя.

За приблизними даними, жертвами вибуху стали 50 людей, ще 130 осіб зазнали поранень.

РФ досі не пропускає до Оленівки жодної міжнародної місії.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація