Доступ до секретної інформації в Україні мають 300 тисяч людей

Україна представляє високий інтерес для іноземних розвідок, зокрема, через серйозні підприємства в оборонній промисловості, науково-дослідні інститути.

 Доступ до секретної інформації в Україні мають близько 300 тисяч людей. Про це повідомив колишній начальник Департаменту із зіхисту державної таємниці СБУ Іван Божко.

Після скандалу, викликаного публікаціями сайту WikiLeaks, журналісти спробували з'ясувати, чи можливі в Україні витоки секретної інформації.

За словами Божка, витік інформації, яку навів WikiLeaks, є неприпустимим з боку спецслужб США.

"Мова йде про звичайну недбалість тих, хто покликаний забезпечувати збереження таємниць держави", - зазначив екс-глава Департаменту з захисту держтаємниці СБУ.

На питання, скільки громадян України працюють з секретними матеріалами, Божко зазначив: "Близько 300 тисяч людей в нашій країні мають до них допуск".

За його словами, це і міністри, і фахівці - всі ті, кому таємниці потрібні для виконання їхніх службових завдань. Це головний критерій.

"Навіть прибиральниці мають допуск до держтаємниці, якщо вони працюють у приміщеннях, де ведуться закриті роботи або зберігаються секретні документи", - підкреслив Божко.

Він пояснив, що це зроблено саме для попередження витоку інформації.

"Адже прибиральниця, протираючи стіл у кабінеті міністра або директора оборонного підприємства, може випадково натрапити на папери з грифом "таємно". Наявність допуску у неї гарантує, що вона не поділиться секретом з сусідкою", - зазначив Божко.

Екс-глава Департаменту із зіхисту державної таємниці СБУ додав, що "на щастя, українців, які займалися шпигунською діяльністю або вчинили державну зраду, одиниці".

У той же час він уточнив, що Україна представляє високий інтерес для іноземних розвідок, зокрема, через серйозні підприємства в оборонній промисловості, науково-дослідні інститути і КБ, які розробляють нові технології в танкобудуванні, літакобудуванні та інших сферах.

Нагадаємо, останнім часом увага світової спільноти прикута до сайту Wikileaks, який публікує секретну документацію, зокрема листування американських дипломатів. Серед оприлюднених документів є ті, що стосуються ситуації в Україні.

Читайте також:

Справу Ассанжа в США таємно розглядає велике журі

Китайські хакери обікрали Міністерство оборони Південної Кореї

Пентагон спалив 9500 книг мемуарів про війну в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: