Досудове слідство у справі Аделаджі завершене

У справі афери King's Capital слідчі назбирали 100 томів доказів. Найсерйозніші звинувачення висунуті не пастору Сандею Аделаджі, як очікувалося, а одному з топ-менеджерів компанії.

Досудове слідство у справі афери King's Capital, в якій виявився замішаним пастор церкви "Посольство Боже" Сандей Аделаджа, завершене.

"Учора (19 жовтня – прим. ред.) потерпілим почали надходити листи з головного слідчого управління МВС, підписані слідчим Назаренко. Там було сказано: досудове слідство закінчено, запрошуємо ознайомитися з матеріалами справи", - розповів Іван Боднарук, адвокат постраждалих.

Несподівано, як дізналася "Газета по-київські", найсерйозніші звинувачення були висунуті не Аделаджі, як лідеру злочинної організації, а топ-менеджеру "КК" Олександру Бандурченку.

Так, пастор обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу – "Шахрайство в особливо великих розмірах", "Створення злочинної організації" і "Підробка документів".

Бандурченку теж інкримінують вищеперераховані статті, а також більш тяжку – "Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом у складі групи". Покарання - до 15 років з конфіскацією майна. Слідчі чомусь не зробили Бандурченку поблажку, хоча він активно давав свідчення.

Що ж до Аделаджі, то суд, на думку адвоката Боднарука, застосує принцип поглинання більш тяжкою статтею – "Шахрайство", тому покарання може бути не більше 12 років з конфіскацією.

Крім того, обвинуваченими у справі King's Capital проходять компаньйон Бандурченко Сафонов і фінансисти Сандея - Голованов, Колесніков і Єресько.

Міліція запросила ошуканих вкладників почитати матеріали, та через те, що потерпілих кілька тисяч, а сама справа нараховує 100 томів, ця процедура може затягнутися на місяці.

За словами ж заступника глави МВС Василя Фаринника, про фінал слідства у справі "КК" можна буде дізнатися не раніше 5 грудня, коли потерпілі та обвинувачені ознайомляться зі справою, будуть вирішені всі їхні клопотання , а прокуратура затвердить обвинувачувальний висновок.

Нагадаємо, скандал навколо King's Capital спалахнув наприкінці жовтня 2008 року. У Києві та регіонах існувала розгалужена система філіалів "КК", які відкривалися виключно при церкві пастора Сандея Аделаджі "Посольство Боже".

На відеозаписах, що потрапили в розпорядження слідства, видно, як сам духовний лідер Аделаджа настійно рекомендує пастві закладати свої квартири і нести гроші в "КК". У результаті вкладники лишилися більше 100 тисяч гривень, ошукані були тисячі людей.

Сам Аделаджа провину не визнає. Він каже, що чужих грошей не брав, все, що має, належить церкві, а сам він заробляє написанням книг.

Читайте також:

Офіційно: Аделаджу звинуватили у створені злочинної організації

Аделаджі загрожує 12 років в'язниці за новим звинуваченням

Людей, які брали кредити під впливом "Посольства Божого", виселяють з будинків

Посадовці "Кінгз Кепітал" ошукали три тисячі громадян на суму понад 100 млн грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: