Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Довгожитель з Тернопільщини відзначив 102-й день народження з чаркою і люлькою в руках

Феномен свого здоров’я чоловік і сам збагнути не може.

Житель села Хлопівка на Тернопільщині відзначив 102-й день народження. Довгожитель запевняє, що діда не існує, а є парубок, якому п'ять разів по 20, тиск якого 120 на 80, мрія – купити скутер і на ньому чкурнути до молодиці, а бажання – знайти однолітка для задушевної розмови, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Петро Федак має шкідливу звичку – куріння, але вона його здоров’ю не завада. Він не відмовляє собі в пропущеній чарці та щодня порається біля вуликів. Молодшим тракторист уславився тим, що вмів виривати зуби тим, у кого вони боліли, собі ж останнього висмикнув два тижні тому. Інструменти у чоловіка казенні та воєнні – привіз їх із госпіталя, де йому рятували ногу після поранення у Другій світовій.

ВідеоДовгожителю з Тернопільщини Петру Федаку виповнилося 102 роки

Тиск - сто двадцять на вісімдесят, мрія - купити скутер і на ньому чкурнути до молодиці , бажання - знайти однолітка для задушевної розмови, шкідлива звичка - куріння. Насправді це все не про парубка, а про 102-річного Петра Федака із Хлопівки на Тернопільщині.  

Довгожителю з Тернопільщини Петру Федаку виповнилося 102 роки

Тоді, 28-річним, він після війни одружився на молодшій за себе на 9 років дівчині. Дружину він пережив уже майже на 30 років. Петро має 3 синів, 6 внуків та 12 правнуків. "Нормальне здоров'я, здоровий", - каже старший син Михайло Федак. У лікарні його тато був кілька разів за життя, востаннє – коли родичі повели обстежитися на 100-річний ювілей. Лікар, дізнавшись вік пацієнта,  зробив з ним селфі і прописав вітаміни. Що з 20 років має шкідливі звички – дід йому не сказав.

У свої 102 пан Петро не лише сам себе обходить, а ще й фінансово підтримує правнуків. "З пенсії виділяє гроші, каже, що допомагав всім і тобі хочу ще допомогти", - каже Оксана Кикуш. Чому так довго живе – дід Федак сам не відає. Каже тільки, що на все воля Божа. "Бог дає добре життя, чи ми не вміємо жити краще, чи щось нам заважає", - міркує довгожитель.

Цього липня жителька американського штату Північна Кароліна Алелія Мерфі відсвяткувала 114 день народження. У цей день вона розповіла, що потрібно робити, щоб дожити до такого віку. Алелія все життя дотримувалася правильного харчування і займалася спортом. Близькі також кажуть, що вона ніколи не вживала алкоголь, але завжди любила газовану воду, морозиво і шоколад. Мерфі ж додала, що потрібно також бути порядною людиною та вірити у Бога.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції