Довкола Львівщини фосфор у нормі

Волинські медики уже другий день обходять подвір’я у восьми селах району. Перші проби ґрунту, води, молока і городини взяли одразу після аварії.

І хоча жодних відхилень від норми не виявили - досі роблять це двічі на добу. Село Старики від зони забруднення розташоване на відстані 30 кілометрів. Тут, як і в решті 7 населених пунктах, що межують з Львівщиною, фосфору і фосфорних сполук не виявлено. Але півтори доби тому місцеві мешканці спостерігали тут аж до полудня дивний туман.

Загадкова пелена і стала причиною того, що на Горохівщині припинили жнива, заборонили випасати худобу, і аж до обласного центру поповзли чутки про масові отруєння людей і падіж худоби. Сьогодні в районі знову збирають хліб і випасають худобу. Результати аналізів ґрунту, води, повітря, трав, зерна і молока виявились негативними. До-речі досліджували проби аж в області, де апаратура точніша і фахівці кваліфікованіші.

Про стабільність ситуації запевняють і медики. Щодня у селах фельдшери обходять двори. З незвичних діагнозів – алергічна реакція у баби Дуні. Однак її не поспішають пов’язувати з аварією. Напередодні до бабці приїхав син і привіз на гостинець екзотичні фрукти. Місцеві мешканці скаржаться хіба що на велику спеку. На сонці сьогодні було більше 40. Попри це не тільки на Горохівщині, а й іще в 3 районах області, над якими йшла хмара, двічі на добу відбирають і досліджують проби довкілля.

ВідеоДовкола Львівщини фосфор у нормі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: