"Доживеш до ранку, не здохнеш". Жінки скаржаться, що лікарі Рівненського пологового вбили або скалічили їхніх дітей

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Доживеш до ранку, не здохнеш". Жінки скаржаться, що лікарі Рівненського пологового вбили або скалічили їхніх дітей

Фото: pixabay.com

Рівненчанки активно відреагували на нещодавню публікацію про важкі пологи у міському пологовому. Вони розповіли редакції свої історії, більшість із яких мають трагічний кінець.

Після розголосу історії про важкі пологи у Рівному, в результаті яких немовля опинилося у комі, з'ясувалося, що породілля Анастасія Редько не єдина, хто постраждав від дій або бездіяльності лікарів Рівненського пологового на вулиці Медичній.

Свою історію розповіла ТСН.ua 25-річна рівненчанка Юлія Онофрійчук, яка у березні 2018 року народжувала у лікаря Ігоря Жильчука, вже відомого за історією з Анастасією Редько.

"Коли я почитала статтю, в якій розповідає Настя (ми з нею не були знайомі до того), у мене склалося враження, ніби це я розповідаю. І я не змогла промовчати", – говорить Юлія.

Вона мала бездоганну першу вагітність, почувалася добре, тому була проти, коли лікар у повних 40 тижнів запропонувала їй лягти до відділення патології вагітності. Лікарю вдалося її переконати, що так всім буде спокійніше, і в понеділок, 19 березня, Юлія прибула з речами до відділення.

Перейми в неї почалися самостійно, тривали увесь наступний день, але відкриття матки не було. До вечора вівторка у Юлії почалися судоми, блювання, вона не могла навіть пити воду, а КТГ показало, що у дитини почалися проблеми із серцебиттям.

Юлія почала бити на сполох, приїхав її чоловік. Виснажена жінка просила Жильчука, який у той час був на нічній зміні, зробити кесарів розтин, тому що не відчувала вже сил терпіти перейми, не те що пройти через природні пологи з потугами.

"На це Жильчук сказав: "Хто ти така, щоб я зараз посеред ночі піднімав для тебе людей. Доживеш до ранку, не здохнеш", – переповіла Юлія, додавши, що лікар також критикував її гладкість, заявивши, що вона сама винна в тому, що "розкормилася під час вагітності і розкормила дитину".

На Рівненщині подружжя звинувачує лікарів у смерті свого первістка

На Рівненщині подружжя звинувачує лікарів у смерті свого первістка

Юлії поставили крапельницю з окситоцином, щоб стимулювати пологову діяльність, проте вона не допомогла.

"Я просила в нього епідуральну анестезію, щоб хоч трохи поспати. Я відчувала, що сили мене залишають. Я не могла лежати, одразу починався божевільний біль. І з крапельницею я вже ходила практично у чоловіка на руках, він мене носив. О п’ятій ранку я втратила свідомість", – розповіла Юлія.

Непритомну жінку вклали на функціональне крісло для пологів. Коли вона трохи прийшла до тями, змусили тужитися. "Відкриття не було, матку лікар відкривав руками. І з таким: "Це я маю за тебе робити цю роботу?" – пригадує Юлія.

Дитину виштовхували з породіллі ліктями. Це так званий прийом Кристеллера – заборонена в Україні і багатьох інших країнах практика, яку все одно використовують українські акушери. Цей прийом може призвести до травм дитини і мами.

Юлія Онофрійчук з дочкою Варварою / Фото: ТСН.ua

Дитина Юлії після народження не дихала. Її реанімували. В результаті абсолютно здорова під час вагітності дитина народилася із набряком мозку й отримала травму шийного відділу хребта.

"Я не могла навіть нормально погодувати дитину грудьми, тому що при зміні положення доня кричала, ніби її ріжуть. І жоден неонатолог на Мірющенка (йдеться про пологовий, де народжувала Юлія, – ред.) не діагностував цього, поки ми не виписалися і не поїхали в обласну лікарню до інших спеціалістів", – розповіла породілля.

Зараз її донечка, семимісячна Варвара, після курсу препаратів і масажів розвивається згідно з віковими нормами. Але вона має діагноз "ураження центральної нервової системи", і  лікарі не беруться прогнозувати, яким чином це впливатиме на подальше життя дитини.

Юлія під час пологів також отримала травми, через які досі лікується. Загалом на лікування своє і дитини жінка витратила вже кілька тисяч гривень.

Пересіктися з Жильчуком довелося й Ганні Ковальчук, однокласниці героїні попередньої публікації Анастасії Редько. Ганна народжувала свою другу дитину у квітні 2018 року. До пологового вона потрапила вночі з сильною кровотечою на 37 тижні вагітності.

На чергуванні був Жильчук, який, за словами Ганни, просто розгубився і не знав, що робити. Зрештою він покликав іншого лікаря, вони порадилися і припустили, що причиною такого стану було відшарування плаценти.

Ганні пощастило, що їй доволі швидко вирішили робити кесарів розтин, для чого викликали третього лікаря. Вона народила здорову дівчинку Мілану.

"Вже після пологів лікарі мені розповідали, що ще б півгодини – і дитина була б мертвою, і невідомо, що зі мною було б, бо багато крові втратила", – розповіла Ганна.

Проте так не пощастило її невістці Галині Комар, дружині її брата, яка народжувала у цьому ж пологовому рік тому. Їй кесарів розтин зробили запізно.

Породілля викинулася з вікна пологового будинку у Києві

Породілля викинулася з вікна пологового будинку у Києві

Вагітність у Галини минула добре, але пологи довелося стимулювати. Практично дві доби вона ходила з переймами, ще день її змусили чекати після того, як відійшли води, аж поки вони не набули зеленого кольору.

При цьому на самі пологи породілля передали іншому лікарю, яка тільки заступила на зміну, без вказання історії переймів та препаратів, які тій кололи.

Дитина Галини померла вже після пологів. Ще в утробі вона наковталася навколоплідних вод, а пізніше в неї почалася внутрішня кровотеча, яка не припинялася. Неонатологи, дізнавшись, що під час болісних переймів породіллі вкололи знеболювальне Дексалгін, зазначили, що цей препарат міг вплинути на згортання крові у немовля.

Використання препарату, який, до речі, протипоказаний у ІІІ триместрі вагітності, не було зафіксоване у медичних документах Галини. Факт його купівлі родині довелося доводити вже за допомогою правоохоронців, до яких звернулися того ж дня.

Після розтину начмед пологового Ольга Голуб повідомила батькам, що дитина народилася нежиттєздатною, всі органи нібито були уражені інфекцією і закривавлені. Проте батьки не вірять цим результатам. Через обізнане джерело, їм вдалося дізнатися, що офіційний висновок – неправдивий. Водночас, що насправді спричинило смерть немовляти – невідомо.  

Родина зверталася до поліції з проханням провести власну експертизу, проте їм досі невідомо, що відбувається з їхньою справою. Слідчого, який вів цю справу від початку, було переведено до іншого місця роботи. А провадження нібито опинилося в прокуратурі. Там батькам нічого не коментують. ТСН.ua спрямував запити до відповідних структур та очікує на відповідь.

Галина зараз вагітна вдруге і збирається народжувати в іншому пологовому.

Смерть немовляти. Три дні переймів жінка благала допомогти їй народити, але лікарі вимагали грошей

Смерть немовляти. Три дні переймів жінка благала допомогти їй народити, але лікарі вимагали грошей

Ще одну трагічну історію пологів у Рівненському пологовому розповіло подружжя Гондверкерів. У травні 2017 року на 41 тижні вагітності Оксану Гондверкер госпіталізували до лікаря, яка вела вагітність та мала приймати пологи – Світлани Муравської.

Оксана розповіла, що їй почали викликати пологи за допомогою катетера Фолея, навіть не пояснивши, що з нею роблять.

"Згідно з протоколами, мені повинні були зробити низку досліджень і за їхніми результатами визначити тактику і спосіб пологорозрішення. Мене ж садять на крісло і ставлять катетер Фолея (що це було дізналась вже потім) без пояснень ризиків і можливих наслідків цього методу. Нас позбавили будь-якого вибору… І це знаючи, що буде велика дитина, маючи час для всіх обстежень, знаючи що народити дитину більше 4500 кг – це завжди ризик, навіть не міряючи тазу", – нарікає Оксана.

В Оксани почалися перейми, проте не було необхідного розширення матки. Лікар, який чергував вночі, говорив про необхідність робити кесарів розтин. Проте Муравська, яка прийшла пізніше, без жодних консультацій з колегами призначила породіллі епідуральну анестезію (знеболення) для подальших самостійних пологів.

"Після введення епідуральної анестезії я стала втрачати свідомість, синіли руки і ноги, страшно трусило. Перестала відчувати перейми і зовсім не чула потуг. Мені наказували тужитися по показниках КТГ, яке принесли в пологову залу, тоді як мені стало зле. А коли пристрій КТГ почав показувати падіння серцебиття плоду, датчик просто відключили і він показував лише потуги", – додала жінка.

Дитина народилася без ознак життя. Хлопчика реанімували. Після двох днів у реанімації немовля перевели до обласної лікарні, де батькам вже озвучили страшний діагноз.

Владислав Гондверкер

"Травми дитини носять гіпоксично-ішемічно-травматичний характер, що підтверджено висновками інших лікарів. Дитина наковталася першопологового калу (почала завчасно в утробі дихати, бо їй не вистачало кисню), через це не задихала при народженні. Наявні субдуральні гематоми в голові. Унаслідок асфіксії постраждали всі органи, відбулось важке ураження ЦНС. Син був у найважчій комі 11 днів", – розповіла Оксана про маленького Владиславчика.

Зараз 1,5-річний хлопчик є паліативним пацієнтом. У Влада ушкоджено 95% мозку, він перебуває у вегетативному стані – не плаче, не їсть самостійно, лише через зонд, не бачить, не реагує ні на що, щоденно страждає від судом.

Оксана нарікає, що у медичних документах, які їй видані з пологового, вказані неправдиві данні. Зокрема, потужний період тривав 3 години, а не півгодини, як вказали медики. Крім того, через почеркознавчу експертизу вдалося довести підробку підпису з нібито згодою Оксани на встановлення катетера Фолея.

Подружжя подало заяву до поліції. Відкрито кримінальне провадження за ст. 140 ч. 2 ККУ (Неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки) та 358 ч.2 (Підроблення документів за попередньою змовою). Винуватцям загрожує позбавлення волі до 5 років.

Леонід й Оксана Гондверкери нарікають, що низка комісій, зокрема і від МОЗу, вивчають підроблену документацію, яка не дає притягнутих винних до відповідальності. Тим не менш, вони не збираються здаватися, хочуть, щоб муки їхньої дитини не були даремними.

В управлінні охорони здоров'я Рівненської міськради досі не квапляться з поясненнями щодо дій лікарів Жильчука і Муравської. Зокрема, заявили, що комісія ще не розібралася з ситуацією Анастасії Редько.

Водночас, за даними Редько, комісія розглядала її питання ще 12 листопада. При чому саму жінку на засідання не запросили.

"Я думаю всі знають, який висновок вони могли би там зробити? "Дії лікаря ніяк не могли зашкодити теперішньому стану дитини", - ось це висновок незалежної комісії! До речі, "знайомі акушери", які були присутні на пологах, також підтримали лікаря Жильчука, ніби робили все, що могли, і що лікар Жильчук не вживав нецензурну лексику", - повідомила Анастасія Редько.

У самому пологовому тим часом відбуваються перестановки кадрів. Після скандалу навколо інциденту з Анастасією Редько головний лікар Сергій Сулімовський пішов з посади. Офіційні причини поки невідомі. Виконувачем обов’язків головного лікаря зараз є Світлана Муравська.

Заради правди варто сказати, що у профільній групі у Facebook, де рівненчани діляться враженнями про лікарів, є багато гарних відгуків про Муравську, а народити без ускладнень декому пощастило навіть у Жильчука.

Наступна публікація