Доступ ГПУ до переписки й дзвінків авторки антикорупційних розслідувань загрожує вільній журналістиці – ТІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там нагадали про етичні норми, які зобов’язують журналіста зберігати в таємниці власні джерела інформації.

У Transparency International Україна вважають заангажованим та невмотивованим рішення Печерського суду про доступ до змісту переписки журналістки та головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької та її місця перебування.

Про це повідомляє прес-служба українського представництва глобального антикорупційного руху.

Як зазначається, у ТІ не розуміють мотивацію розкриття приватної інформації журналіста, яка стосується такого тривалого періоду - від липня 2016-го року до листопада 2017-го. "Вважаємо, що таке рішення суду є загрозою для вільної журналістики. Така ухвала трактується нами як тиск на керівника проекту журналістських розслідувань", - йдеться в заяві 

Також там наголошують, що таке рішення суду - грубий спосіб змусити працівника ЗМІ порушити етичні норми, які зобов’язують його зберігати в таємниці власні джерела інформації. "Звертаємо увагу на те, що це право і обов’язок журналіста, захищені українським законодавством та міжнародними нормами", - наголошують в організації.

Програма "Схеми" розслідує діяльність українських топ-чиновників. Серед їхніх останніх викривних матеріалів - купівля манівцями телеканалу Медведчуком, викриття нерухомості в США на півмільйона доларів у голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомлення про перемовини Ситника та Порошенка у маєтку президента. Крім того, це видання розповідало про відпочинок родини генпрокурора за 50 тисяч євро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції