Дозволу на ремонт храму не було

Влада Дніпропетровська заперечила наявність дозволів для компанії Dugsbery на будівельні роботи в будівлі храму.

Храм у Дніпропетровську
Незабаром можуть розпочатися переговори щодо повернення храму в Дніпропетровську місцевим римо-католикам.
Місяць тому в Дніпропетровську розпочалися переговори про повернення місцевого храму римо-католицькій громаді міста. На момент початку переговорів ситуація навколо храму була вкрай гострою - нинішній власник будівлі, американська корпорація Dugsbery, Inc, руйнувала храм, пояснюючи це проведенням ремонтно-відбудовних робіт, а вірні кілька тижнів цілодобово молилися біля храму за його повернення і припинення руйнації. Тож початок переговорів обидві сторони сприйняли зі стриманим оптимізмом. І хоча суттєвого прогресу не сталося, за цей час відбулося кілька важливих подій, які матимуть великий вплив на подальший розвиток ситуації.

10 серпня Дніпропетровськ відвідав Другий секретар Апостольської Нунціатури в Україні (посольство держави Ватикан) Преподобний Отець Туомо Т. Вімпарі. Він зустрівся з міським головою Іваном Куліченком та головою облдержадміністрації Надією Дєєвою, які поінформували його про релігійну ситуацію в Дніпропетровській області, а особливо про питання повернення католицького храму по пр.К.Маркса, 91 парафії релігійної громади Святого Йосипа м.Дніпропетровська. Також чиновники повідомили високому гостю, що 29-30 серпня буде організовано "круглий стіл”, за яким представники влади, релігійної громади та власника будівлі обговорять шляхи вирішення проблеми навколо храму.

За підсумками зустрічі управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації повідомило, що між місцевою владою, релігійною громадою та корпорацією Dugsbery досягнуто попередньої домовленості про те, що міськвиконком запропонує нинішньому власнику спірної споруди земельну ділянку, а споруду буде передано в користування релігійній громаді. Серед іншого, в повідомленні зазначалося, що будинок №91 по пр.К.Маркса рішенням Дніпропетровської міськради від 17.09.1992р. віднесено до категорії "щойно виявленої пам’ятки архітектури".

Але 18 серпня проведення "круглого столу" опинилося під загрозою зриву. Харківсько-Запорізька дієцезія розповсюдила заяву, в якій висунуло дві вимоги до чиновників та корпорації Dugsbery. А саме:
- надання офіційної відповіді на численні звернення до відповідних органів м.Дніпропетровська щодо наявності офіційного дозволу на проведення будівельних, у тому числі й аварійно-відновлювальних робіт у споруді на пр.К.Маркса, 91;
- знесення паркану, незаконно встановленого власником перед входом до будівлі храму.

У заяві дієцезії зазначалося, що виконання цих вимог сприятиме конструктивності "круглого столу".

За кілька днів стало відомо, що висунуті вимоги були небезпідставними. Як стало відомо від джерела iPlus, настоятель римо-католицької парафії о.Казимір Гузик отримав листи від місцевих органів влади, що опікуються питаннями будівництва в місті (див. документи нижче). Згідно з цими листами, корпорація Dugsbery, Inc не має дозволів на проведення будівельних робіт у будівлі храму. Раніше представники компанії - власника споруди, зокрема Ігор Осадчий, в коментарях для ЗМІ заявляли про наявність у них всіх необхідних дозволів (зокрема, в "Газеті 24” від 25.07.07).

Лист настоятелеві від ГоловАПУ

Лист настоятелеві від інспекції державного архітектурно-будівельного контролю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: