Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Друге життя сміттю: що виготовляють із перероблених відходів в Україні

Підприємцям не вистачає сировини для виробництва.

Попри те, що Україна завалена сміттям, підприємства закуповують пластикові пляшки і торбинки за кордоном, бо це цінна сировина. З неї виготовляють дуже багато необхідних у побуті для людини речей.

Процес переробки складається з цілого циклу. Пластикові пляшки спочатку подрібнюють, а тоді нагрівають до 300 градусів. З'являються не крихти, а тягучий розплав, який під тиском пропускають через тисячі маленьких отворів, через що той стає ниткою. Тоді формують джгут. Далі його обробляють, додають об'єму і виходить поліефірне волокно або синтепон.

Відтак, виробляється готовий наповнювач для іграшок, одягу, ковдр або подушок.

На переробку йдуть ящики з-під фруктів, палички для розмішування напоїв. Будь-яку деревину можна подрібнити, спресувати і на виході отримати паливо, що дає енергетичну незалежність. За калорійністю брикети не поступаються вугіллю.

Також після переробки сміття можна виготовити каналізаційні люки, які витримують вагу в 40 тонн. Для виготовлення потрібно 15 кг пластику. Люки з вторинної сировини радо купують не лише українські господарники, їх замовляє Європа і Північна Америка.

Проте слід сказати, що підприємствам вкрай не вистачає сировини, бо українці не вміють сортувати. Половину необхідного завод закуповує у Польщі.

У цивілізованому світі уже давно зі сміттєвого бака отримують гроші. Наприклад, із тетрапаків виходять кулькові ручки, з автомобільних шин - асфальтове покриття, зі старих клавіатур - тротуарна плитка, вчорашні холодильники і пральні машин перетворюються на частини авто. Переплавлені алюмінієві бляшанки у другому житті можуть стати навіть деталями для літаків.

Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції