Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Другий "Широкий лан": військові скаржаться на умови ще одного полігону

Командування відповідає, що військовий побут не треба плутати з курортом.

Пічка, що не гріє, старша за самих вояків білизна та постійні перебої з питною водою. Такі умови на полігоні під Чернівцями, де проходять вишкіл три сотні військовозобов'язаних з Хотинського району, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На полігоні бійці уже тиждень вчаться влучно стріляти. Кажуть, навіть вік не заважає. Підполковник Микола Переліпчан за півроку святкуватиме 70-річчя.

"Ну бачите, такий возраст, кажуть, що неможна. Я би пішов, втік туди, але воно якось… В доленосний час для Батьківщини кожен повинен задуматись, що ти зробив для того, щоб було добре", - вважає вчитель Микола Переліпчан.

Далеко не всі військові, які пройшли АТО, умови на полігоні називають райськими. Дехто каже, що навіть не передовій було комфортніше.

"Проживання у нас там було краще, відхожі місця там у нас були кращі. Пічка – їй сто літ в обід. Їсть багато, толку мало. Але нас тут 200 чоловік, так і гріємся, самі собою", - розповів держслужбовець Сергій Ніколайчук.

Військовозобов'язані нарікають, що спати доводиться на білизні, старшій за них самих.

"Дивіться, 84-го року. Можна спати на такому? Я скажу так, навіть в АТО такого не було", - кажуть військові.

Відео Захищати кордони вчаться добровольці з Хотинського району Буковини

Найпопулярніше місце у вояків коридор. Від єдиної розетки учасники навчань можуть зарядити телефони. Більше не дозволяють правила пожежної безпеки, пояснюють командири. Нарікання підлеглих вони сприймають із подивом. Мовляв, ці навчання максимально наближені до реальних умов на війні.

"Проживання задовільне, казарми зроблені, ремонти, я знаю, яка казарма була колись, я бачу цю казарму, яка вона на сьогоднішній день. Як для польових умов, то це нормальні умови для проживання військовозобов'язаних", - запевнив заступник обласного військового комісара Валерій Мовченюк.

Навчання триватимуть ще кілька днів, після чого усі учасники повернуться до звичного життя. Знову зброю вони візьмуть лише у разі прямої загрози для їхньої області.

Цієї зими на полігоні "Широкий лан" у Миколаївській області збунтувалися військові. Вони заявили про нестерпні умови життя та вирушили пішим маршем до обласного центру скаржитися військовому керівництво. Внаслідок цього інциденту командування бригади було покарано.

Після переполоху на півдні, полігон на Рівненщині негайно облаштували необхідними для побуту відвідувачів речами.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції