Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Другий тур виборів: на перереєстрацію місця голосування знову вишикувались черги

В українців лише п'ять днів, аби отримати відкріпне.

Усім охочим проголосувати у другому турі президентських виборів не за місцем реєстрації знову доведеться подавати заяву до держреєстру, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

У першому турі місце голосування змінили 315 тисяч українців. Для подачі документів у виборців було два з половиною місяці. Цього разу на процедуру є лише тиждень.

І з візочками, і на самокатах виборці знову потягнулися до відділів ведення державного реєстру. Перед першим туром охочі змінити місце голосування тут шикувалися аж за ворота. Тепер усі вміщуються у приміщенні.

Натреновані чергами виборці, у натовпі швидко наводять лад. Спочатку всі записуються. Потім хтось із черги контролює цей список.

ВідеоНатреновані чергами виборці мусять знову подавати заяви, аби змінити місце реєстрації

Усім охочим проголосувати у другому турі президентських виборів не за місцем реєстрації знову доведеться подавати заяву до Держреєстру. У першому турі місце голосування змінили 315 тисяч українців. Для подачі документів у виборців було два з половиною місяці. Цього разу на процедуру є лише тиждень.  

Натреновані чергами виборці мусять знову подавати заяви, аби змінити місце реєстрації

Черга просувається оперативно, бо у цьому відділі розділили процес. Поки що тут тільки приймають документи, а вже наступного тижня  будуть видавати посвідчення з новим місцем для голосування.

В іншому столичному районі черга більша. Аби прискорити процес, на допомогу покликали адміністраторів з іншого відділу. Тут правила не змінювали: вистояв чергу, здав документи, стоїш далі і чекаєш відкріпне. Чекали і по три години.

Своєї черги знімальна група ТСН дочекалася десь за годину. Керівник відділу запевнив, що відкріпне можна забрати і в день виборів. У державному реєстрі підтвердили, що посвідчення про зміну голосування справді пред'являти на дільниці не обов'язково.

"Виборці, які змінили своє місце голосування, будуть включені до списку виборців саме в кінці списку. І для того, щоб отримати виборчий бюлетень, необхідно мати лише паспорт громадянина України і бути включеним до списку виборців", - зазначив  керівник служби розпорядника державного реєстру виборців Олександр Стельмах.

За даними державного реєстру виборців, лишень за вчора, після того як ЦВК оголосила про другий тур, місце голосування змінили понад 9 тисяч людей. На сьогодні цим правом скористалися вже понад 25 тисяч громадян. Документи прийматимуть до понеділка включно.

Нагадаємо, Національний екзит-пол проаналізував особливості голосування різних груп виборців, зокрема,за регіоном, типом населеного пункту, статтю і рівнем освіти. Володимира Зеленського однаковою мірою підтримували і чоловіки, і жінки – 31%. Петро Порошенко і Анатолій Гриценко мали більшу симпатію сере чоловіків (19% і 9% відповідно. Серед жінок – 17% і 6% відповідно. Юлію Тимошенко навпаки підтримали 15% жінок і 13% чоловіків.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції