Дружина Луценка розповіла, чому він досі не на волі

За словами дружини екс-міністра, Луценко за ґратами – "це така собі відповідь народу: "не балуй", "в стійло!", "всім мовчати!", "не піднімати голови!".

Влада відмовляється звільнити Юрія Луценка з-під варти, бо боїться відповідальності за незаконне затримання і утримання його під вартою протягом 2-х місяців. Таку думку висловила дружина екс-голови МВС, лідера "Народної самооборони" Ірина Луценко.

"Випустити Юру – значить визнати, що його затримання і тримання під вартою більш ніж два місяці були незаконними, із порушенням прав людини – права на захист, невизнання своєї вини. За це потрібно нести відповідальність", - заявила вона.

За словами дружини екс-міністра, "Луценко як читав матеріали кримінальної справи по 100-150 сторінок в день - так і читає, як не визнавав своєї вини - так і не визнає".

"Нинішній владі ненависне таке явище, як "Луценко". Він уособлює народне волевиявлення свободи, незалежності, яке яскраво проявилося на Майдані у 2004 році", - вважає Ірина Луценко.

"Луценко за ґратами – це така собі відповідь народу: "не балуй", "в стійло!", "всім мовчати!", "не піднімати голови!". Будь-який прояв непокори буде каратися, як у 37-му році, "трійкою" - прокурор, суддя і слідчий", - заявила вона.

На переконання дружини Юрія Луценка, влада прагне "перетворити нас на маргіналів і царювати десятиліттями".

"Єдиний суд, де українці можуть знайти правду, це Європейський суд. Ми звернулися туди із позовом. Чекаємо на розгляд справи", - сказала вона.

Ірина Луценко повідомила, що вона "отримала статус офіційного захисника чоловіка" і може бачити його в робочі дні у спеціальному приміщенні СІЗО, де разом із адвокатами і чоловіком знайомимося з матеріалами справи.

"Але ми домовилися з Юрою зустрічатися раз на тиждень. Чоловік каже, що я його розслаблюю, а це зараз ні до чого", - повідомила вона і також зазначила: "Звичайно, камера прослуховується, бо нас завжди заводять в одну й ту саму".

За словами Ірини Луценко, екс-голова МВС не зламався після арешту. "Я 22 роки живу в сім’ї Луценків. Повірте, це міцна порода. Такі утиски, несправедливість їх тільки загартовують і надають здорової злості", - зазначила вона.

"Ми стабільно працюємо у доведенні своєї правоти. Задіяли всі можливі міжнародні інституції. Ведуться переговори із представниками Європарламенту та Конгресу і Держдепу США, плідно співпрацюємо з впливовою зарубіжною пресою", - повідомила Ірина Луценко.

За її словами, Юрій Луценко дає соратникам лише один "рецепт" – об’єднатися: "Зняти корони з голів, забути про свої князівства, переформатуватися і шукати лідера, який би зміг об’єднати навколо себе. Цього чекає від опозиції народ. Він давно готовий об’єднуватися, а його представники-обранці – ще ні. А час грає не на Україну".

Як відомо, Юрія Луценка обвинувачують у тому, що він підписав наказ на виплату допомоги своєму водієві та на отримання ним квартири, у перевищенні службових повноважень у справі про отруєння Віктора Ющенка та про нанесення збитків державі гучним святкуванням Дня міліції.

16 лютого Печерський райсуд Києва на закритому засіданні продовжив термін утримання під вартою Луценка до 26 квітня.

Читайте також:

Луценка у в'язниці кличуть "Юзіком", а суддю-колядника - "Мюнхгаузеном"

Тимошенко пообіцяли три роки за ґратами, а Луценку лише два

ГПУ не звільнила Луценка на поруки 100 депутатів

Луценко заявив, що в СІЗО його морили голодом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: