Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ДСНС подала позови проти 41 школи на Дніпропетровщині

Рятувальники не бачать інших можливостей змусити навчальні заклади подбати про пожежну безпеку.

Державна служба з надзвичайних ситуацій у Кам'янському судиться із закладами освіти через порушення норм пожежної безпеки. Педагоги цій ситуації не раді, тим більше, що вже є прецеденти перемоги рятувальників у судах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За перевірки працівники ДСНС узялися після пожежі в таборі "Вікторія" на Одещині. Та виявили, що в Кам'янському порушення є ледве не в кожній школі. "Відсутня автоматична протипожежна сигналізація, шляхи евакуації утримуються неправильно, несправна електромережа", - перераховує найпоширеніші начальник міського управління Володимир Ярема. Освітян зобов’язали все виправити, дали на це час, а хто не зробив цього – дістав після повторних перевірок судові позови.

ВідеоРятувальники вимагають закрити 41 учбовий заклад через порушення протипожежної безпеки

Судові позови одразу на 41 навчальний заклад подала Служба з надзвичайних ситуацій у Кам'янському. Кажуть - у школах грубо порушені протипожежні норми. І вимагають закрити заклади, доки порушення не виправлять. Учителі - обурені: оскільки щонайменше половину звинувачень вважають безпідставними.

Рятувальники вимагають закрити 41 учбовий заклад через порушення протипожежної безпеки

У чорний список потрапила половина шкіл міста. Суд першої інстанції по одній зі справ рятувальники вже виграли. Рятувальники демонструють, що в школі не працює сигналізація, а евакуаційні виходи замкнені на висячі замки. На вікнах кабінету з комп’ютерами встановлені залізні ґрати, котрі перетворюють кімнату на смертельну пастку в разі виникнення пожежі. "Тут дороговартісне обладнання", - пояснює директор школи Тетяна Яковенко. В разі пожежі вона планує виводити дітей через двері, а на запитання, що робитимуть, якщо полум’я буде саме у дверях, відповідає: "Будемо вирішувати це питання". Наприклад, замінити ґрати на розсувні, але не раніше, ніж улітку, бо грошей на це наразі немає, як і на решту приписів пожежної служби. Загалом, щоби виконати усі протипожежні норми, цій школі треба 2,5 мільйони гривень.

В управлінні освіти підсумовують, що на ці потреби потрібен 3-річний бюджет галузі. "60 мільйонів. Жоден міський бюджет це не осилить!", - упевнена директор департаменту з гуманітарних питань Тетяна Онищенко. Школи вже звернулися по гроші до мерії, і хочуть просити допомоги також у Міносвіти, бо рятувальники попередили, що судові позови відкликати не збираються.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції