Дубілета звинуватили у "фальсифікації" даних оцінки чисельності населення. Він розповів, що йому пропонували заплатити 1500$ за видалення інформації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами міністра, до цього можуть бути причетні люди, чию схему на сотні мільйонів гривень було викрито.

Міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета звинуватили у "фальсифікації" результатів своєї оцінки чисельності населення. Сам він запевняє, що відповідний спосіб отримання даних описав ще під час оголошення результатів у методології.

На можливу фальсифікацію звернули увагу експерти Українського центру суспільних даних. Там зазначили, що дані статево-вікової структури населення від Дубілета отримані простим множенням даних Державної служби статистики на коефіцієнт 0,88.

"Після кількох ітерацій (що зайняло з пів години часу), нам вдалося із практично 100% точністю згенерувати дані, що їх опублікував п. Дубілет, як буцімто результат "екстраполяції" даних пенсійного реєстру на дані Держстату", - йдеться у публікації.

оцінка чисельності населення
Дмитро Дубілет / Facebook

Водночас сам міністр запевняє, що описав відповідну методологію ще під час оголошення результатів.

"Чому дані "ялинки" за даними Держстата і за даними, які ми дістали з електронних реєстрів, майже повністю збіглися? Тому що Держстат свою ялинку вів так само на підставі електронних реєстрів. Як тільки хтось помирає або народжується — Держстат відображає це в своїй ялинці. Незрозуміло, навіщо підносити, як "сенсацію" те, що було чорним по-білому написано нами ж в описі методології", - підкреслив Дубілет.

Він також розповів, що не планував реагувати на цю публікацію, однак згодом інформація активно поширилася українськими ЗМІ. А один із сайтів навіть пропонував міністру заплатити 1500$ за видалення інформації.

"В основному цей фейк підтримувався платною рекламою і публікаціями на сумнівних сайтах (один з них навіть запропонував нам за $1500 зняти публікацію), але потім його передрукували кілька великих ЗМІ. Так що доводиться реагувати", - зазначив Дубілет.

За словами міністра, до поширення цієї інформації можуть бути причетні люди, чиї схеми на сотні мільйонів гривень було нещодавно викрито.

Вчора Інтернетом поширився фейк про нібито фальсифікацію Оцінки чисельності населення. В основному цей фейк...

Опубліковано Дмитром Дубілетом Вівторок, 4 лютого 2020 р.

Як повідомлялося раніше, в Україні підрахували чисельність населення. Станом на 1 грудня 2019 року кількість українських громадян, які проживають на території країни, становила 37,29 млн людей. За результатами електронного перепису, зараз в Україні 20,01 млн жінок та 17,28 млн чоловіків. Ця оцінка не враховує анексований Крим та територію окупованого Донбасу.

Серед основних чинників, які вливають на скорочення населення, є те, що з нашої країни виїздить більше громадян, аніж повертається назад. Окрім того, в Україні смертність перевищує народжуваність, а також існує проблема окупованих територій, де неможливо встановити точну кількість населення.

Відео 37 мільйонів: міністр Дмитро Дубілет - про оцінку чисельності населення України

Просто зараз у "Сніданку" тема, яка підірвала наші уявлення про те, скільки ж таки українців насправді.  Для проведення перепису українців, як ми знаємо, використали нетрадиційні методи. У результаті отримали цифру – 37 мільйонів жителів України.  Як так вийшло – зараз обговоримо з міністром Дмитром Дубілетом.

37 мільйонів: міністр Дмитро Дубілет - про оцінку чисельності населення України

Залиште свій коментар

Вибір редакції