Дубина: "Нафтогаз" отримав заявку на транзит "у вимогливій формі"

"Газпром" представив "Нафтогазу" нову заявку на транзит газу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

"Газпром" представив "Нафтогазу України" нову заявку на транзит газу. Про це журналістам повідомив сьогодні голова правління НАК Олег Дубина. За його словами, заявка складена "у вимогливій формі" і окрім попередньої пропозиції про прокачування 74 млн куб. м газу в напрямі від "Суджі" до "Орловки" (до Молдови і на Балкани) містить пропозиції прокачати 22 млн куб. м у напрямі Ужгороду (для Словаччини).

Дубина підкреслив, що виконати цю заявку технічно не представляється можливим. "Це приведе до повного розбалансування всієї нашої газотранспортної системи", - сказав він.

Голова правління НАК нагадав, що українська сторона наполягає на тому, що після відновлення подачі газу російською стороною Україна зможе почати його транзит через 36 годин.

Раніше, голова "Нафтогазу України" заявив, що не міг прийняти заявку "Газпрому" на транзит 76,6 млн. куб. м природного газу в напрямі ГТС "Орловка" (Одеська обл.), оскільки довелося б залишити без газу Одеську, Донецьку, Луганську області і частину Дніпропетровської області.

"Пропозиція, яка надійшла від Росії, прокачати трубопроводом України газ зі входом в ГВС "Суджа 1200" до Молдови, Болгарії і Румунії, може загрожувати тому, що нам доведеться відключити від газу Одесу, Дніпропетровськ, Донецьк", - сказав Дубина.

Він уточнив, що така пропозиція містилася в ранковій телеграмі "Газпрому", і передбачала перекачування 76 млн. куб. м газу. 12 з них призначалось Молдові, решта - через Румунію на Балкани.


Читайте також:
Дубина Росії: "Будь ласка, позичте нам технічний газ"
"Газпром": Україна блокує транзит
Європа сидить без газу: "Газпром" і "Нафтогаз" сваряться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: