Дубина попросив не нагнітати ситуацію навколо "Нафтогазу"

Голова НАК наполягає припинили нагнітання істерії в суспільстві навколо діяльності "Нафтогазу".

Голова компанії "Нафтогаз України" Олег Дубина закликає політиків, експертів і журналістів припинити нагнітання ситуації навколо платоспроможності компанії і відкидає чутки про плачевний фінансовий стан холдингу.

"Від себе особисто та від колективу НАК "Нафтогаз України" я наполягаю, щоб політики, експерти та представники ЗМІ різних країн припинили нагнітання істерії в суспільстві навколо діяльності компанії на внутрішньому та зовнішньому ринках", - цитує заяву Дубини прес-служба "Нафтогазу".

Дубина підкреслив, що "Нафтогаз" також зазнає певних складнощів в роботі, однак "компанія робить все можливе для подолання перешкод та виконання своїх статутних завдань у відповідності до чинного законодавства".

Голова компанії нагадав, що в травні 2009 року "Нафтогаз" одержав від "Газпрому" 2,376 мільярди кубометрів російського газу, в тому числі для закачування в підземні сховища, загальною вартістю 646,8 мільйони доларів.

"НАК "Нафтогаз України" докладає всіх зусиль для виконання своїх зобов’язань та вчасно розрахується з ВАТ "Газпром". Ще раз зазначу, що чутки щодо катастрофічного стану компанії є лише чутками", - підкреслив Дубина.

За його словами, на сьогодні в українських підземних сховищах газу ДК "Укртрансгаз" та ДАТ «Чорноморнафтогаз», знаходиться понад 19 млрд. куб. метрів природного газу, а з 7 квітня поточного року було розпочато процес закачування газу до ПСГ, що "дозволить забезпечити проведення опалювального сезону, безперебійний та безаварійний транзит російського газу до країн ЄС".

"Нафтогаз" як найбільша нафтова і газова компанія України ніколи не сіє паніку ні серед своїх ділових партнерів, ні серед споживачів природного газу в Україні", - підкреслив Дубина.

Він підкреслив, що населення України та промислові підприємства можуть бути спокійними та впевненими в економічній стабільності "Нафтогазу".

"Але й в свою чергу компанія вимагає адекватного ставлення до виконання своїх зобов’язань від зарубіжних партнерів та внутрішніх споживачів, особливо в частині повних та своєчасних розрахунків за спожитий газ", - підкреслив Дубина.

Голова компанії підкреслив, що лише злагоджена співпраця усіх гілок влади дозволить "Нафтогазу" й надалі забезпечувати належний рівень енергетичної безпеки України та Європи.

Нагадаємо, 5 червня офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що Росія поки не отримала від України платіж за постачання газу в травні, але чекатиме його до 9-го, а не 7 червня.

Раніше Україна направила "Газпрому" травневий платіж у розмірі 3,8 млрд грн за спожитий газ.

З кінця травня російська влада та керівники “Газпрому” не раз заявляли про неспроможність України заплатити за спожитий у травні газ, що може призвести до припинення постачань газу в Європу вже в червні - липні.

Уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Росія повинна вибачитися за некоректні висловлювання в адресу України щодо розрахунків за газ.

У свою чергу президент РФ Дмитро Мєдвєдєв порекомендував Києву не ображатися на законні вимоги Москви сплатити газ, а шукати джерела фінансування.

Читайте також:

Мєдвєдєв порадив Києву не ображатися, а шукати гроші за газ

"Газпром" чекатиме грошей за газ до 9 червня

У Ющенка вимагають від Росії вибачень

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: