Дубина розповів, як Тимошенко його вмовила підписати газові угоди з Росією

Зі свідчень екс-глави "Нафтогазу" Олега Дубини журналісти зробили висновок, що Юлія Тимошенко фактично неправдою змусила підписати газовий контракт з Росією у 2009 році.

Перед підписанням газових контрактів у січні 2009 року, екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявляла колишньому главі "Нафтогазу" Олегу Дубині, що її директиви ухвалені Кабміном, повідомила "Українська правда" з посиланням на документи, які опинилися в її розпорядження.

Такі свідчення самого Дубини є у матеріалах "газової справи" щодо екс-прем'єра, пише видання. Тим часом, за даними слідства, директиви, які Тимошенко представила Дубині як "директиви уряду", вона підготувала особисто 18 січня 2009 року в будівлі уряду, після чого дала їх надрукувати "невстановленим слідством особам".

"ГАЗОВА СПРАВА" ТИМОШЕНКО. УСІ ПОДРОБИЦІ

За словами Дубини, після того, як він повідомив Тимошенко, що відмовляється підписувати газові контракти без рішення Кабміну, вона надала йому директиви від 19 січня 2009 року, затверджені особисто нею, на яких стояла печатка Кабінету міністрів України.

"Ця розмова відбулася біля кабінету прем'єр-міністра Росії Путіна. Я спілкувався з Тимошенко один на один і свідків цієї розмови не було", - зазначив Дубина.

За словами екс-глави "Нафтогазу", він запитав у Тимошенко, чи затверджені директиви рішенням уряду. Прем'єр на це відповіла: "Так, затверджені. 19 січня 2009 року. Турчинов це рішення урядом прийняв".

Дубина стверджує, що не мав підстав не довіряти словам Тимошенко та не міг зателефонувати комусь із членів уряду, щоб перевірити сказане прем'єр-міністром, оскільки вона постійно перебувала поряд.

Нагадаємо, під час очної ставки з Тимошенко в квітні 2011 року Дубина наголошував на тому, що не міг ослухатися директив. "Я вважаю, що директиви прем'єр-міністра України є обов'язковими для виконання тими посадовими особами, яких вони стосуються. (...) Виконання цих директив для мене було обов'язковим", - заявляв він.

Тоді на питання, чи підписав би він угоди, якби знав, що директиви не затверджені урядом, Дубина відповів: "Ми ледь не втратили Одеську область, а також частину Дніпропетровської та південь України, оскільки були сильні морози, я не знаю, як би я вчинив у тій ситуації".

Крім того, за словами Дубини, прем'єр повідомила йому про звільнення в разі відмови скріпити газовий договір. Це підтвердила сама Тимошенко в ході очної ставки з Дубиною 20 квітня 2011 року.

Пізніше слідство ще раз допитало Дубини з приводу того, чому він приховував факт погрози звільненням. "На час моїх попередніх допитів я не придав уваги даному факту. При цьому я був дуже схвильований. Але після того, як Тимошенко заявила про це під час очної ставки, я пригадав, що вона дійсно перед підписанням контракту з "Газпромом" погрожувала мені звільненням".

Як відомо, екс-прем'єр Юлія Тимошенко наразі перебуває на лаві підсудних. Проти неї порушена справа за статтею 365 пункт 3 Кримінального кодексу "Перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки", що стосується підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

Під тяжкими наслідками Генпрокуратура розуміє збільшення витрат, з яким зіштовхнувся "Нафтогаз" в 2009 році, коли їм за контрактами Дубини довелося за вищою ціною купувати "технологічний газ", що використовується в технологічних циклах при транзиті російського газу в Європу.

Згідно з цими контрактами, в 2009 році середня ціна всього російського газу для України склала 232 долари 98 центрів за тисячу кубометрів. Це на третину більше, ніж в 2008 році, коли середня ціна газу становила 179,5 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Дубина визнав, що якби не газові угоди - Україна втратила би Південь

ГПУ влаштувала Тимошенко очну ставку з Дубиною

Пшонка: газову справу щодо Тимошенко організувала СБУ

Генпрокуратура порушила справу проти екс-голови "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: