Дубина визнав, що якби не газові угоди - Україна втратила би Південь

На очній ставці з Тимошенко екс-глава "Нафтогазу" визнав, що підписав газові угоди з РФ, оскільки Україна могла втратити південні області.

Колишній керівник НАК "Нафтогаз" Олег Дубина зізнався, що газові контракти з Росією були життєво необхідні Україні, оскільки вона "ледь не втратила" південні області.

Дубина допустив, що підписав би газові угоди, навіть якби знав, що вони підготовлені особисто Юлією Тимошенко, а не Кабміном. Такий висновок можна зробити з його слів в ході очної ставки з Тимошенко, протокол про яку потрапив в розпорядження "Української правди".

Очна ставка відбулася 20 квітня 2011 року та стосувалася укладення газових договорів між "Нафтогазом" і "Газпромом" в січні 2009 року.

"До того моменту, поки Тимошенко Ю.В. не надала мені згадані директиви, я відмовлявся підписувати газовий контракт в зв'язку з тим, що вважав, що формульна базова ціна на газ, в сумі 450 доларів за тисячу кубометрів, була завищена", - заявив Дубина.

Слідчий запитав у Дубини, як би він діяв, якби дізнався, що директиви за підписом Тимошенко не були затверджені складом уряду.

"Враховуючи, що ми ледь не втратили Одеську область, а також частину Дніпропетровської та південь України, оскільки були сильні морози, я не знаю, як би я вчинив у тій ситуації", - визнав Дубина.

"Я вважаю, що директиви прем'єр-міністра України є обов'язковими для виконання тими посадовими особами, яких вони стосуються. (...) Виконання цих директив для мене було обов'язковим", - наполягав Дубина.

Пізніше під час обміну запитаннями Дубина відповів Тимошенко: "Я вважаю, що навіть усний наказ прем'єр-міністра є обов'язковим для виконання".

"Позиції, які викладені у директиві від 19 січня 2009 року, цілком відповідають моїй позиції і готувалися за моїм дорученням", - взяла на себе відповідальність Тимошенко.

Тимошенко запитала в Дубини, як виглядала ситуація із забезпеченням України газом станом на 18 січня, тобто перед укладанням газових угод.

"Я вважаю, що газова система була на грані фолу, передаварійною. Вперше в історії України газ ішов із заходу на схід, чого в жодному газотранспортному проекті для України не було", - відповів Дубина.

В останніх реченнях Тимошенко традиційно назвала кримінальну справу репресіями: "Вся відповідальність за підписання контрактів лежить на мені як голові уряду в той час. Не знущайтеся над іншими людьми! Все це є політичною розправою".

Як відомо, Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно колишнього голови правління "Нафтогазу" Олега Дубини у зв'язку з газовими угодами, укладених 19 січня 2009 року між Україною і Росією. Дубині інкримінують перевищення влади і службових повноважень.

Аналогічні звинувачення ГПУ висуває на адресу Тимошенко. Збитки, заподіяні державі від підписання газових контрактів 2009 року, оцінені експертною групою в більш ніж 1,5 млрд гривень.

Читайте також:

Азаров: газовий контракт з Росією буде розірвано

В Лук'янівському СІЗО приготували камеру для Тимошенко

ГПУ влаштувала Тимошенко очну ставку з Дубиною

Азаров: Дубина дав росіянам карт-бланш на підписання газової угоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: