Перейти до змісту
Дуда запропонував Зеленському вшанувати пам'ять військових, які спільно боролися проти більшовиків

Дуда запропонував Зеленському вшанувати пам'ять військових, які спільно боролися проти більшовиків

Це допоможе зміцнити зв’язки між країнами. 

Польський президент Анджей Дуда запропонував українському колезі Володимиру Зеленському спільно вшанувати пам'ять військових двох країн, які у 1920 році разом боролися проти більшовиків. 

Про це лідер Польщі Дуда сказав на спільній пресконференції з українським колегою, пише "Європейська правда".

За його словами, такі дії допоможуть зміцнити зв’язки між країнами. "Польських солдатів ми символічно називаємо "солдатами Пілсудського", хоча у той час було багато важливих політиків. В Україні в той час був Петлюра і були українські солдати, які також хоробро боролися в цій війні і віддали життя за ту саму справу, що і наші солдати", - сказав Дуда.

Дуда також подякував Зеленському за прихильність до ексгумаційних робіт. Це допоможе увічнити пам’ять польських солдатів у Львові та інших місцях.

Як повідомлялося, 26 січня 2020 року президент України Володимир Зеленський розпочав дводенний робочий візит до Республіки Польща. У перший день Зеленський взяв участь у пам’ятних заходах у місті Освенцим, приурочених до 75-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, на яких були присутні колишні бранці табору та їхні родини.

Нагадаємо, 23 січня Володимир Зеленський не був присутнім на п'ятому Всесвітньому форумі Голокосту в "Яд Вашемі", який присвячений 75-й річниці визволення концтабору Аушвіц. На сайті Офісу президента України пояснили, що Зеленський заявив, що українська делегація, яка прибула до Єрусалима для участі у форумі пам’яті Голокосту, вирішила віддати свої запрошення людям українського походження, які пережили цю страшну трагедію. 

Відео Володимир Зеленський приїхав до Ізраїлю, але на форум пам'яті Голокосту не пішов

Таке рішення президент пояснив бажанням української делегації поступитися місцями жертвам трагедії. Форум зорганізували з нагоди 75-ї річниці звільнення концтабору "Аушвіц-Біркенау". Заходу передував гучний скандал. Володимир Путін звинуватив польських лідерів в антисемітизмі під час Другої світової. Після цього президенти Польщі та Литви відмовилися їхати на форум, щоби не слухати промови Путіна.  

Володимир Зеленський приїхав до Ізраїлю, але на форум пам'яті Голокосту не пішов

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин