Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Дулю їм" супроти історії Київської Русі: віряни УПЦ МП і УПЦ-КП прокоментували ідею автокефалії з Константинополя

Поділ симпатій і антипатій виявився цілком прогнозованим, однак в обох юрисдикціях знайшлася ще одна група вірян.

Поряд із виразно конфесійними оцінками перспектив появи в Україні канонічно визнаної автокефальної церкви віряни УПЦ московського і київського патріархатів продемонстрували також і нейтральний погляд. Це стало зрозуміло за наслідками спілкування з віруючими біля кількох храмів у Києві, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Симпатики УПЦ МП і УПЦ-КП прогнозовано зайняли полярні позиції, однак біля храмів знаходилися також люди, котрі йшли до церкви не з огляду на патріархат, а насамперед щоби помолитися Богу. "Хто в яку церкву хоче ходити, хай в ту і ходить. Бог один", - сказала одна з жінок біля храму Московського патріархату. Однак настільки миролюбними були не всі – хтось порівнював проукраїнські УПЦ-КП і УАПЦ із "ДНР" і "ЛНР", а хтось утікав від мікрофону, називаючи телеканал "сатанинським". "Дулю їм. Тому що вони нахаби", - побажала одна з парафіянок ініціаторам проголошення канонічної автокефалії для українського православ’я.

ВідеоКрок до помісної церкви може бути остаточним розривом із Москвою

Від 1992 року триває протистояння російської церкви та УПЦ Київського Патріархату. За результатами опитувань, українці все частіше називають себе парафіянами УПЦ КП. Сьогодні Верховна Рада проголосувала за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Україні можливість створення помісної церкви. Наразі думки православних вірян щодо отримання автокефалії розділилися.  

Крок до помісної церкви може бути остаточним розривом із Москвою

Аргументи вірян Київського патріархату теж були очевидними: церква країни-агресора не може бути помісною для українського народу, тим більше, коли є церква, яка захищає Героїв Революції Гідності, молиться за захисників своєї країни, та й історично центром православ’я на Русі має бути Київ, а не Москва. "У нас самостійна держава, і повинна бути самостійна церква", - вважають люди на подвір’ї Михайлівського монастиря в Києві. "Коли приїздиш до Московського патріархату у церкву і починаєш розмовляти українською мовою, вони ругаються, навіть батюшки", - наголошує один із парафіян УПЦ-КП.

Говорити про порозуміння між прихильниками поділених частин українського православ’я наразі не доводиться, але дискусія про визнання української церкви, безперечно, хвилює значну частину вірян і є дуже важливим питанням, котре неодмінно матиме продовження.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції