Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Дуже далекі від цього": у МЗС пояснили, коли українці зможуть вільно їздити до ЄС

"Дуже далекі від цього": у МЗС пояснили, коли українці зможуть вільно їздити до ЄС

В Україні має стабілізуватися ситуація з коронавірусом для відкриття кордонів.

В’їзд українцям на територію країн Європейського Союзу і вільне пересування країнами Шенгенської зони найближчим часом будуть заборонені. Це пов'язане із несприятливою ситуацією із захворюваністю на коронавірус COVID-19 в Україні.

Про це розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Сегодня".

Він нагадав, що для зняття обмежень показник захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні має дорівнювати середньому в ЄС або буде меншим. Втім, зараз, зі слів Кулеби, в країні 62 хворих на 100 тисяч населення. А в Євросоюзі – 16,3 людини на 100 тисяч населення.

"У найближчий перегляд шансів немає. Тому що, як я вже згадав, наші цифри зараз, м'яко кажучи, набагато гірші, ніж це потрібно... Тому все в руках виключно нас самих. І тут не тільки влада, але й кожен громадянин зараз повинен вести себе відповідально, щоб стримувати поширення коронавірусу", - сказав Дмитро Кулеба.

За словами міністра закордонних справ, рада ЄС цього тижня має переглянути список держав, громадянам яких буде дозволено в'їзд без обмежень.  Кулеба прогнозує, що в найближчий перегляд немає шансів, що Україна потрапить до списку. Втім у МЗС наразі працюють над тим, щоб якомога швидше зняти обмеження, однак прогнози поки не позитивні.

Наразі на в'їзд до ЄС можуть потрапити лише окремі категорії громадян.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що для відвідування українськими туристами нині відкриті 23 країни. Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея.  

Відео Відновлення авіасполучення: куди й за яких умов можуть подорожувати українці

Українцям можна летіти до 23 країн. До них входять і ті держави, де встановлені карантинні обмеження, яких варто дотримуватися, та ті, куди потрібна віза. Найпопулярніші напрямки - це Туреччина, Сербія, Чорногорія, Єгипет, Туніс, Велика Британія та США. Проте, відпочити в Туреччині можна лише за наявності страхового поліса на випадок хвороби коронавірусу. До Хорватії пустять лише за умови підтвердженого попереднього бронювання житла. Чорногорія внесла Україну в "зелену зону", отже, додаткових документів, обсервації або тесту не потрібно. Два тижні належить провести вдома, якщо ви відпочивали в Єгипті, Албанії та Великій Британії. Нині до України та з України вже літають 14 міжнародних компаній.

Відновлення авіасполучення: куди й за яких умов можуть подорожувати українці

Залиште свій коментар

Вибір редакції