Два роки окупації Криму: кримські татари розповіли, що могло б змінити хід історії

Проукраїнська частина населення АРК не сумнівається в поверненні півострова під законну владу Києва, але не вірить, що це може статися швидко.

Два роки анексії – саме 16 березня жителі Криму взяли участь у незаконному референдумі, який допоміг РФ, колишньому гаранту безпеки та територіальної цілісності України, відхопити шматок території. Це історія про зраду присяги та про вірність Україні остаточно розвіявся міф про Росію як про братню державу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кордоном межу із Кримом українські прикордонники досі відмовляються називати. Для них, як і для держави в цілому, півострів – тимчасово окупована територія України.

Ті, хто два роки тому сприяв окупації, кажуть, що головним здобутком стала відсутність війни. А життя приблизно яким було – таким і залишилося. Підвищення пенсій, зростання цін, провалені курортні сезони, проблеми зі світлом і водою – і політичні репресії до проукраїнських активістів і кримських татар.

Тепер на в'їзді до материкової України жителів Криму вітає плакат із чітким повідомленням: тепер можеш почуватися вільно. Він написаний українською і кримськотатарською мовами.

ВідеоКоли Крим може повернутися в Україну

Один із співорганізаторів блокади Криму Ленур Іслямов переконаний, що якби кримським татарам свого часу дали більше влади та зброю – доля АРК у 2014 році була б іншою. "Голі, босі афганці відбили радянську армію. А вона була сильніша за російську", - каже він.

Українські десантники з 95-ї бригади, що вартують нині межу із півостровом, вважають, що починати військовий спротив Росії треба було раніше. "У Криму було достатньо і зброї, і військ", - каже один із них.

Кримськотатарські переселенці зізнаються, що сподівалися на те, що Україна швидко поверне Крим. Зараз, кажуть, люди не бачать таких перспектив. Однак їх народ, переживши депортацію часів Сталіна, завжди повертається додому. Хоч і дорога ця не буде легкою та швидкою.

Вдень у Києві кримські татари вийшли на мовчазний пікет. Його учасники пом'янули першого загиблого від початку окупації Криму активіста Решата Аметова.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: