Два роки президенства Зеленського: кого б зараз українці обрали главою держави (результати соцопитування)

Два роки президенства Зеленського: кого б зараз українці обрали главою держави (результати соцопитування)

Associated Press

За даними соцопитувань, більшість українців віддали б голоси за чинного президента.

 Напередодні 2-ї річниці президенства Володимира Зеленського соціологічна група "Рейтинг" провела опитування серед українців стосовно того, за кого б вони віддали свій голос, якби вибори відбулися найближчим часом.

Згідно з соцопитуваннями, 30,2% проголосували б за чинного президента Володимира Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 12,8% підтримали б Петра Порошенка, 11,9% - Юрія Бойка, 11,1% - Юлію Тимошенко, 7,6% - Ігоря Смешка, 5,1% – Євгенія Мураєва.

Підтримка інших кандидатів нижче 5%. 

Якби у другий тур сьогодні вийшли Володимир Зеленський та Петро Порошенко, то 68% виборців підтримали б чинного президента, а 32% – проголосували за Петра Порошенка.

У разі потрапляння до другого туру Зеленського та Тимошенко – 62% українців віддали б свій голос за чинного президента, 38% – за лідера партії "Батьківщина".

У випадку виходу до другого туру Юрія Бойка з главою держави, за Володимира Зеленського –  69%, лідера партії "Опозиційна платформа – За життя" – 31%.

Опитування проводилося від 16 до 18 травня 2021 року. У ньому взяли участь 2500 респондентів.

Нагадаємо, що в березні "Рейтинг" проводив аналогічне соцопитування.

Згідно з ним у першому тур В. Зеленський отримав би 19% усіх опитаних або 27% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.

За П. Порошенка проголосували б 13,5% і 20% опитаних, за Ю. Бойка — відповідно 13% і 17% , за Ю.Тимошенко — відповідно 8% і 10%, за І. Смешка — відповідно 5% і 6%, за В. Гройсмана — відповідно 2% і 3%, за Р. Кошулинського — відповідно 2% і 3%, за О. Ляшка — відповідно 2% і 2%, за Д. Разумкова — відповідно 1,5% і 2%, за А. Гриценка — відповідно 1% і 2%, за О. Вілкула — відповідно 1% і 1%, за В. Кличка — відповідно 1% і 1%.