Два українські медуніверситети лихоманить: "тітушки" захопили ректорат, "неугодних" викладачів звільняють

Дата публікації
Перегляди
3824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Два українські медуніверситети лихоманить: "тітушки" захопили ректорат, "неугодних" викладачів звільняють

Медуніверситет Богомольця / Фото: УНІАН

Призначених МОЗ ректорів не пускають на робочі місця.

Колишнє керівництво двох українських медичних вишів намагається перешкодити роботі нових ректорів і зриває навчальний процес.

Про це 10 вересня повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, призначеним МОЗ керівникам Одеського національного медичного університету та Національного медичного університету імені О. Богомольця створюються перешкоди у доступі до робочого місця, необхідної документації та в цілому забезпечення нормального функціонування вишів.

Зокрема, окружний адміністративний суд Києва заборонив МОЗ України призначати будь-кого на посади ректорів медуніверситетів, призупинивши при цьому накази відомства про призначення керівників вишів.

Окрім того, за словами Супрун, колишній ректор Одеського медуніверситету Валерій Запорожан за допомогою "тітушок" захопив будівлю ректорату. А адміністрація університету Богомольця почала звільняти тих, хто відмовився активно підтримати колишню ректорку Катерину Амосову.

Студенти розкрили факти хабарництва в університеті Богомольця

Студенти розкрили факти хабарництва в університеті Богомольця

Супрун зазначила, що колишнє керівництво обох медвишів користується послугами однієї юридичної фірми і діє за однаковими алгоритмами.

"Колишня адміністрація всіма засобами намагається утриматись при владі, наче навчальні заклади, викладачі та студенти є якимось феодальним спадковим володінням. Така поведінка - ще один доказ необхідності серйозних трансформацій та втручання", - заявила в. о. керівника МОЗу.

Супрун запевнила, що Міністерство та Уряд здійснять усе необхідне для того, щоби покласти край цим злочинам і не допустити зриву навчального процесу.

Команда Міністерство охорони здоров'я України завжди намагається знаходити системні рішення до наявних проблем у сфері...

Опубліковано Уляна Супрун Понеділок, 10 вересня 2018 р.

Тим часом МОЗ України заявило, що визнає виконувачем обов'язків ректора Одеського медуніверситету Владлену Дубініну. Усі документи вишу Державна казначейська служба прийматиме виключно за її підписом. При цьому у відомстві зазначають, що "обрання" Юрія Сухіна в.о. ректора Одеського медуніверситету було вчинено з порушенням законодавства.

"МОЗ України подало заяву про вчинення злочину державними реєстраторами, які незаконним шляхом, без відповідного рішення МОЗ України внесли дані до ЄДР про нібито керівника ОНМедУ Юрія Сухіна. Також МОЗ України подало скаргу до Міністерства юстиції України щодо дій цих реєстраторів з вимогою скасувати рішення про реєстрацію", - йдеться у заяві.

Усі працівники університету, яких зараз “звільняють” через їхню відмову підтримати Юрія Сухіна, були звільнені незаконно, заявляє МОЗ України.

Ректор одеського медуніверситету намагається оскаржити своє звільнення з посади

Ректор одеського медуніверситету намагається оскаржити своє звільнення з посади

Нагадаємо, 20 лютого одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Студенти НМУ ім. Богомольця скласти іспит не змогли. Керівництво вишу пояснило, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на екзамен. Через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася. 

У відповідь на це студенти та трудовий колектив медуніверситету оголосили безстроковий страйк, а МОЗ закликало не піддаватися на провокації та не зривати навчальний процес.

Після цього відстороненого ректора Амосову суд поновив на посаді, навчання розблокували. А МОЗ подало апеляцію через поновлення на посаді ректора Богомольця. А вже 6 березня МОЗ повторно відсторонило Амосову.

У квітні Міністерство охорони здоров’я відсторонило ректора Одеського медуніверситету Валерія Запорожана, який очолював виш від 1994 року, від посади через розслідування, пов`язане з корупцією. 

У липні  МОЗ звільнило Валерія Запорожана за порушення контракту. Напередодні до вишу прибула з перевіркою комісія з Міністерства, але підлеглі Запорожана не дали їй працювати. Водночас ректор звернувся до адмінсуду з позовом про визнання комісійної перевірки незаконною. За даними джерел, це і призвело до його звільнення. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація