Дві облради закликали Європарламент відмінити резолюцію по Бандері

Депутати вважають, що резолюція має ознаки політичного замовлення і не відображає реалій історичного процесу.

Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради вимагають від Європарламенту переглянути свою резолюцію від 25 лютого, пункт 20 резолюції про ситуацію в Україні щодо привласнення звання Героя України Степану Бандері.

Відповідне звернення сьогодні прийняли депутати на засіданнях облрад. В Тернопільській облраді "за" проголосували всі 73 присутніх депутата. Не брали участі в сесійному засіданні представники фракцій Партії регіонів і Блоку Литвина.

В Івано-Франківській за ухвалення звернення одноголосно проголосували всі 68 присутніх в залі депутатів.

У своїх зверненнях депутати висловили обурення з приводу надії Європарламенту на те, що новий президент України перегляне указ Віктора Ющенка про присвоєння провідникові ОУН звання Героя України.

Депутати Тернопільської облради відзначають, що рішення Європарламенту позбавлене історичного грунту і базується на вигаданому "московською комуністичною пропагандою наклепі про так звану співпрацю ОУН з нацистами з метою очорнити ОУН в очах світової громадськості".

"Загальновідомо, що після проголошення за ініціативою Бандери 30 червня 1941 року Акту відновлення незалежності України Гітлер видав наказ негайно знищити український національно-визвольний рух. Як наслідок, тисячі українських патріотів були запроторені і знищені в німецьких концтаборах, зокрема і двоє братів Бандери. Сам же Бандера з липня 1941 року по жовтень 1944 року був в'язнем нацистського концтабору Заксенгаузен", – нагадують депутати.

Вони також указують, що принципи боротьби з окупантами, яку Бандера вів в Україні під гаслом "Воля народам! Воля людині!", абсолютно відповідають принципам побудови Європейського Союзу як "Європи вільних націй".

"Облрада вважає, що резолюція від 25 лютого має ознаки суто політичного замовлення і не відображає реалій історичного процесу, а також є проявом грубої зневаги до української нації і прямим втручанням у внутрішні справи України", – говориться в зверненні.

Звернення також направлене президентові України Віктору Януковичу, Верховній раді і Кабінету міністрів. Також облрада призвала МЗС України ініціювати в Європарламенті слухання щодо правдивої історії про діяльність Бандери.

Як повідомлялося, 25 лютого депутати Європарламенту схвалили резолюцію про ситуацію в Україні, в якій, серед іншого, засудили рішення Віктора Ющенка привласнити звання Героя України Бандері і призвали нового главу держави Віктора Януковича переглянути це рішення. Автори резолюції, серед яких двоє польських і двоє німецьких євродепутатів, аргументували необхідність відміни звання Бандери тим, що він нібито співпрацював з нацистською Німеччиною.

В свою чергу Янукович заявив, що питання присвоєння Бандері звання Героя України знайде своє рішення найближчим часом.

"Це питання розглядається в Україні як на політичному рівні, так і в судових справах, і ми знайдемо рішення найближчим часом", - сказав глава держави під час спільного брифінгу з головою Європарламенту Єжи Бузеком.

Читайте також:

Янукович пообіцяв Європі найближчим часом щось вирішити з Бандерою

Російські ЗМІ звинуватили у фальсифікації рішення ЄС щодо Бандери

Націоналісти засудили Європу за упереджене ставлення до Бандери 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: