Дві сотні мешканців та один магазин: як живе прифронтова Катеринівка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дві сотні мешканців та один магазин: як живе прифронтова Катеринівка

Радіо Свобода

На все прифронтове село залишилося 6 дітей.

У селищі Катеринівка живе дві сотні людей, а ще ростуть діти, які жодного дня життя не бачили без війни.

Про історію села, яке спочатку було  сірою зоною, потім стало місцем боїв, а пізніше – демілітаризованою зоною, 11 січня йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Далі вже немає куди. Село Катеринівка на Луганщині найближче до окупованого Первомайська. Колись потрапити туди можна було запросто, через поле, але тепер місцеві остерігаються – хто знає, де тут заміновано? 

Село Катеринівка – це місце, де дуже добре видно окуповано територію – просто з вулиці.

Тут синьо-жовті прапори на стовпах, один магазин на дві сотні жителів і найголовніше місце збору місцевих – сільський клуб. Усередині два тижні як поміняли прострілені вікна, обновили обвалений обстрілами  дах. Сьогодні тут репетиція музколективу "Катюша".

Пані Олі цього року виповнюється 80, на своїй вулиці живе сама, клуб – єдине місце, куди жінка ходить. Дуже переживають, аби клубу не закрили, економлять і навіть обігрівають лише одну кімнату.

Попри війну концерти тут постійно. Тільки засмучуються, що їхня публіка переважно старшого віку, бо майже вся молодь виїхала.

На все прифронтове село залишилося 6 дітей. Артем – одноліток війни. Хлопчик зберігає іграшки у ящику з-під снарядів, який пофарбував тато. 

В іншому кінці  Катеринівки вже сьомий рік живе 3-класник Євген. Женя каже, що не боїться війни. Підвал з консервацією – його персональне бомсбосховище. Він відмінник, хоча дістатися до школи не завжди було легко.

Женю виховують бабуся та тато-одинак. Мама — на окупованій території, від початку війни Женя її не бачив.

Поряд з війною: як живуть люди біля окупованого Первомайська

Поряд з війною: як живуть люди біля окупованого Первомайська

Гратися хлопчику немає з ким, тому шукає розваги. Нещодавно тато приніс йому старі радянські лижі і тепер Женя мріє колись поїхати в Карпати, а поки гори недосяжно далекі, прокладає лижню обстріляною Катеринівкою.

А про історію колишнього школяра з прифронтової Мар'їнки, який став офіцером і тепер тримає позиції, у нашому матеріалі.

Наступна публікація