Двічі екс-прем'єр України Віталій Масол святкує 80-річчя (відео)

Політик очолював уряд двох країн - УРСР та України і прийняв на себе один з основних ударів народного невдоволення радянською владою.

Віталій Масол був прем'єром двічі – з липня 1987 по жовтень 1990, а також з червня 1994 по березень 1995.

Втім перше його перебування на посаді викликає особливу цікавість, адже саме у жовтні 1990 року на тодішній столичній площі Жовтневої революції (тепер це Майдан Незалежності) відбувалися події, які пізніше одержали назву "Студентська революція на граніті". Півсотні молодих людей оголосили голодування, виступаючи за усунення від влади тоталітарної радянської номенклатури.

Представником цієї номенклатури в Україні був саме Масол як голова Ради міністрів УРСР.

Проте, як розповів у коментарі ТСН.ua один з лідерів Революції на граніті – а зараз депутат від НУ-НС - Олесь Доній, тоді студенти не виступали особисто проти "прем'єра" чи його політики. Більше того – Доній стверджує, що Масол сам став жертвою.

"Ми ж і не протестували тоді проти Масола", - пояснює депутат. – "Акція замислювалася для того, щоб були перевибори Верховної ради України і для того, щоб усунути комуністичну номенклатуру. А Масол був гвинтиком, якого ця номенклатура здала, наче кістку собаці. Він був символом влади і саме тому повинен був бути замінений. Жодної персональної претензії до нього, зрозуміло ж, студенти не мали".

Студентська „Революція на граніті” тривала близько тижня і завершилася 17 жовтня 1990 року. 23 жовтня Віталій Масол пішов у відставку. У 1994 році він повернувся на пост прем'єр міністра за поданням тодішнього президента Леоніда Кравчука і менш ніж через рік покинув посаду "за станом здоров'я".

Докладніше про те, хто такий Віталій Масол та чим він живе зараз - в сюжеті ТСН.


ВідеоВіталію Масолу - 80 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: