Двох українців засудили в Грузії за входження на окуповані території

Українські туристи в’їхали до Батумі через абхазький кордон, їх звинуватили у порушеннях правил входження на окуповану територію та змусили заплатити 3 тисячі доларів.

Двох українських туристів у Батумі засудили і оштрафували за порушення правил входження на окуповані території.

Про це повідомив адвокат Олег Левицький.

За його словами, молода подружня пара з України вирішила провести цьогорічний літній відпочинок в Адлері (Росія).

"Звідти буквально пару кілометрів до Абхазії. На митному контролі абхази їм вправно пробили паспорти і так само при виїзді назад. Не відчуваючи жодної небезпеки чи якихось сумнівів у неправомірності своїх вояжів, українці вирішили наступного дня після повернення з Сухумі прокататись ракетою по морю ще й до Аджарії”, - розповів Левицький.

Потім у Батумі в українців відібрали паспорти і три дні допитували в місцевому ізоляторі. Як зазначив адвокат, українцям запропонували ”угоду”: "Або ви визнаєте вину і платите штраф 5 тис. ларі (приблизно 3 тис. доларів) і вас відпускають на всі чотири сторони, або сідаєте на 5 років".

За інформацією Левицького, 28 липня Батумський міський суд визнав двох раніше не судимих громадян України винними у вчинені злочину, передбаченого статтею Кримінального кодексу Грузії "групове порушення правил входження на окуповані території", із присудженням кожному до сплати штрафу у 5 тис. ларі. За словами адвоката, під конвойним супроводом туристи заплатили 6 тисяч доларів і їх одразу передали в руки консула.

Суд не розглядав справу по суті, звертає увагу адвокат, а лише затвердив процесуальну угоду між прокурором і підсудними. Крім того, українців не депортували, а звільнили в залі суду.

”Виходить, всі журналісти, в тому числі й іноземні, які висвітлюють теми безпосередньо з Абхазії (а вони не могли туди потрапити інакше, як через РФ), всі вони незаконно проникали на окуповані території”, - сказав адвокат.

Як зазначив Левицький, існує практика недопущення в деякі арабські країни тих громадян, в паспорті яких стоїть ізраїльська віза. ”Цих людей зупиняють і депортують, але ніхто не відважується в таких випадках судити людей за безглуздими звинуваченнями з однією метою - роздягнути таких бідолах до нитки, а потім, не депортуючи, відпустити на всі чотири сторони”, - сказав він.

”Розумію, що порушувати та вирішувати ці питання має українська влада (МЗС і той-таки батумський консул), але, боюся, що нічого у них не вийде, якщо навіть належним чином поінформувати своїх громадян вони не спроможні”, - заявив Левицький.

Читайте також:

Путіна звинуватили в порушенні грузинського кордону

У Південній Осетії судять грузинського шпигуна

Поранений в Грузії журналіст подав на Росію до Страсбурзького суду

Грузія: Мєдвєдєв залякує Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: