Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Двомовність обійдеться Україні в мільярд щорічно

Якщо буде прийнято законопроект "Про мови в Україні", то з державного бюджету на підтримку цього закону витрачатимуть більше мільярда гривень щорічно.

Понад 1 млрд грн втрачатиме щорічно державний бюджет України, якщо буде прийнято законопроект "Про мови в Україні" № 1015-3.

Такий прогноз зробив експерт Анатолій Бондаренко. Нагадаємо, цим законопроектом пропонується, зокрема, надати російській та іншим регіональним мовам такого ж статусу в навчальних закладах.

Також соціолінгвіст, доктор філологічних наук Лариса Масенко оприлюднила цифру150 млн грн.. Саме стільки українська освіта платитиме щорічно Росії. А експерт ініціативи "Кінопереклад" Андрій Гарасим озвучив цифру в 4 млн дол. щорічно. Стільки втратять українські кіностудії.

Відзначимо, що міністр освіти і науки Дмитро Табачник нещодавно заявив, що історично подарований Україні білінгвізм – це багатство, від якого не варто відмовлятись.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально цей законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Ухвалення закону про мови в Україні парламент відклав на невизначений термін.

Читайте також:

Табачник: жоден український писькменник не зрівняється з Толстим чи Достоєвським

РФ: російська мова обов’язкова для розвитку України

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Скандальний закон про мови повернули регіоналам

Залиште свій коментар

Вибір редакції