Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Двоє героїв-українців розповіли про порятунок єгипетського пляжу від акули

Ужгородець вихопив із зубів хижачки дівчину, а киянин організував евакуацію решти відпочивальників із води.

20-річну туристку, на яку напала акула на пляжі в єгипетському місті Марса-Алам, перевезли на батьківщину в Австрію. А з її рятівником-українцем вдалося поспілкуватися журналістам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нині на майже порожньому пляжі купаються поодинокі відчайдухи – і то лише в метрі від берега. Акуляча атака розігнала всіх туристів. Ужгородець Михайло Волошин пригадує, що все сталося напередодні ближче до обіду, коли в морі було достатньо людей. "Дівчинка почала кричати не своїм голосом. Ніхто практично не звертав уваги, не знаю – чи всі у масках були, чи всі люди дивилися дельфінів. Я підплив, дав руку, вона схопилася за мене, за шию. Я побачив, що її атакувала якась незрозуміла риба. Що то акула – я не міг повірити", - розповів чоловік.

ВідеоНа Єгипетському курорті українець врятував від акули 20-річну туристку з Австрії

Коли тягнув дівчину з води, Михайло не відчував ні страху, ані втоми. Українець каже, що було багато крові, а зі спини постраждалої було ніби відрізано шмат тіла. Тим часом акула і далі кружляла біля пляжу – операцію з евакуації людей із води довелося очолити іншому українцю, професійному рятувальнику Юрію Білецькому. Єгипетські колеги в цей час, каже киянин, лише свистіли й кричали. "Коли ми просили рятувальників: давайте рятувальні човни, там ще чотири людини – вони стояли і нічого не могли зробити. Тоді ми підбігли до яхти, до капітана, який був неподалік, і ми попросили, щоб він спустив свій рятувальний човен", - розповів начальник частини пожежно-рятувальних робіт на водних об'єктах Головного управління ДСНС України у м. Києві Юрій Білецький.

Чому акула напала на людей – розмірковує іхтіолог з Одеси Сергій Хуторний. Він каже, що найпевніше збіглися кілька чинників: тепла вода, наявність у ній їжі та запах крові. "В акули починається некерована поведінка, вона атакує будь-який об'єкт, їстівний чи ні, в тому числі людину. Акулу провокує в першу чергу запах крові – ранка, дрібна подряпина. Акула реагує і знаходить на великій відстані. Тобто, якщо є порізи, в місцях, де є акули, купатися неможна", - твердить науковимй співробітник інституту морської біології Національної академії наук України Сергій Хуторний.

Фотогалерея Київський МНСник на відпочинку в Єгипті врятував людей від нападу акули (3 фото)

Перша масована атака акул на туристів сталася в Єгипті в 2010 році. Тоді до берега прибило кілька туш мертвих овець, імовірно, викинутих із якогось судна. Одна купальниця загинула, а четверо дістали серйозних поранень. За п'ять років акул часто бачили біля єгипетських пляжів, а одна хижачка відкусила туристові ногу – той дорогою до лікарні помер.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції