Двоє гірників у Макіївці загинули, намагаючись врятувати товаришів

За фактом аварії на шахті імені Кірова прокуратура порушила кримінальну справу. Родинам загиблих виплатять до 60 тисяч доларів компенсації.

З вісьмох гірників, які загинули в результаті аварії на шахті ім. Кірова у Макіївці, двоє чоловіків отруїлися після вибуху, намагаючись врятувати своїх товаришів.

Як розповів міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець, механік цієї ділянки, помічник і головний інженер "вирішили проявити братерство і піти на порятунок".

Але дорогою до місця вибуху головний інженер став себе погано почувати, і його повернули до головного стовбура, підняли на поверхню і госпіталізували в лікарню з отруєнням.

"А ось механік і помічник начальника ділянки, одягнувши устаткування рятувальника на себе, пішли рятувати своїх колег. Вони знайшли двох шахтарів, які вже отруїлися, вирішили йти далі, подивитися, де інші, але, на жаль, відійшовши 20 метрів, отримали повне отруєння і загинули", - зазначив Полтавець.

Він підкреслив, що ці двоє людей вчинили подвиг і, на думку урядової комісії, "цих двох треба відзначити нагородами посмертно".

На питання журналістів, чому гірників не врятувало спеціальне устаткування рятувальника, міністр відповів, зараз це устаткування обстежують. "Вирішується, чому воно не спрацювало, чи то неправильно користувалися, чи то воно було несправним", - додав він.

У свою чергу міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова повідомила, що родини загиблих на шахті ім. Кірова отримають компенсації від 280 до 530 тисяч гривень.

При цьому вона зазначила, що з восьми сімей тільки дві родини зможуть отримати ці гроші без судових рішень. "На жаль, деякі сім'ї зможуть отримати компенсацію тільки після судових рішень. Після того, як буде підтверджений факт спільного проживання, якщо це стосується дружини, чоловіка і дітей, або роздільного проживання, коли це стосується батьків", - пояснила Денисова.

Різницю сум виплат міністр мотивувала залежністю від розмірів середньомісячної заробітної плати загиблих.

Нагадаємо, вибух на шахті ім. Кірова стався 23 серпня о 14:10 на глибині 110 метрів в 1-ій східній лаві, де велися підготовчі роботи. На момент аварії в лаві перебувала 141 людина. За офіційною інформацією, 8 гірників загинули, 19 отримали травми різної тяжкості і перебувають в лікарнях Макіївки і Донецька. За фактом аварії прокуратура порушила кримінальну справу.

Читайте також:

Через вибух на шахті в Макіївці госпіталізовано вже 13 гірників

У загибелі 8 гірників на Донеччині звинувачують керівництво шахти

Для з'ясування причин аварії на шахті ім. Кірова створено урядову комісію

На шахті в Донецькій області загинули 8 гірників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: