Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

International Science Engineer Forum проводиться вже майже 70 років.

Двоє українських школярів – 11-класник з Києва Назар Поночевний та його однолітка з Маріуполя Ольга Харасахал – посіли призові місця на міжнародному науковому конкурсі International Science Engineer Forum (ISEF), що відбувся у США.

Науковий проект Назара має назву "Програмне забезпечення для гармонійного об'єднання відео і музики". В Україні ця розробка стала призером ІІІ етапу "Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України". Назарові вдалося "навчити" комп'ютер "розуміти прекрасне".

"Працювати з Назаром дуже цікаво. Він дуже працьовитий і цілеспрямований; в роботі над  проектом він завжди був головним двигуном, брав на себе головне робоче навантаження - а, мабуть, це і є головною формулою Назарчиного успіху", - каже психолог, методист Національного центру “МАН” Наталія Панасенко.

Маріупольчанка Ольга Харасахал чотири роки працювала в онкодиспансері волонтером і займалася науковою діяльністю. В результаті її досліджень з'явився проект, присвячений новому способу діагностування метастазів меланоми "Вакуумна фільтрація з ДОФА-типуванням як новий метод діагностики циркулюючих пухлинних клітин всіх типів меланоми". Вивченням раку займаються багато вчених, а Ольга розробила метод ранньої діагностики одного з найагресивніших його різновидів (меланобластоми) за аналізом крові.

Загалом Україну представляли вісім молодих науковців. Конкурс ISEF, який називають "конкурсом геніїв", існує від 1950 року. в ньому беруть участь школярі та студенти 13-18 років з усього світу. Конкурсні проекти оцінює компетентне журі. Україна вперше взяла участь у конкурсі у 2004 році. Проекти, які згодом представляються у США, відбирають на національному етапі цього конкурсу – "“Intel Еко-Україна” та “Intel Техно-Україна”. У першому беруть участь проекти з біоінженерії та екології, а у другому – технічні проекти.

Відео Випускники, які не змогли скласти ЗНО з англійської, можуть не встигнути подати документи у виші

Випускники з Боярки, які не змогли скласти ЗНО з англійської, бо в районі зникло світло, тепер хвилюються, що цьогоріч взагалі не зможуть вступити до вишів. Бо їм пропонують ще раз пройти тестування на додатковій сесії, і вони переконані, що не встигнуть подати документи на вступ. Із заявами пішли до міністерства освіти і записали відеозвернення до президента.  

Випускники, які не змогли скласти ЗНО з англійської, можуть не встигнути подати документи у виші

Залиште свій коментар

Вибір редакції