Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Джерела отруєння хімікатами Каховського водосховища досі не знайшли

Люди чекають на результати дослідження.

На Дніпропетровщині жителям трьох районів, в яких живе зо тридцять тисяч людей, не радять використовувати воду із кранів  через забруднення пестицидами Каховського водосховища.  Зокрема жителів Зеленодольська та Апостолового місцева влада просить використовувати її до оголошення результатів досліджень лише з технічною метою. Там вже закрили школи й дитячі садки. Обмежувальні заходи, кажуть, запровадили на випередження. Забруднення поверхневих вод у Каховському водосховищі кілька днів тому виявило підприємство, що постачає воду споживачам Апостолівського, Софіївського та Нікопольського районів, йдеться в ТСН.12.00.

Паніки ані у Апостоловому, ані у Зеленодольську, де знайшли забруднення води, немає. Але питну воду у пляшках таки змітають з полиць магазинів. У місцевій крамниці вантажники скаржаться, що не встигають виносити товар до зали. Люди кажуть, економлять і чекають на нову інформацію від влади. Школи та дитсадки справді не працюють, а от кафе та ресторани приймають відвідувачів. Кажуть, використовують фільтри для води.

Деякі люди налякані, переповідають чутки про невідому отруту. А інші навпаки - не вірять балачкам, допоки не буде офіційної заяви, у чому небезпека. Справа в тому, що місцева влада заявила, небезпека вживання водопровідної води не підтверджена, просто до з’ясування усіх обставин просять не вживати її.

Відео У Дніпропетровській області жителям не радять використовувати воду із кранів через забруднення пестицидами

Хімікати у Каховському водосховищі. У Дніпропетровській області - у Зеленодольську й Апостоловому - через забруднення водойми пестицидами закрили школи й дитячі садки. Місцева влада рекомендує до оголошення результатів лабораторних досліджень не пити воду з крану й не використовувати її для приготування їжі. Підтвердження того, що вода небезпечна для людей, наразі немає.

У Дніпропетровській області жителям не радять використовувати воду із кранів через забруднення пестицидами

Вранці у райдержадміністарції з цього приводу засідала комісія. Нових даних про причини забруднення наразі немає. Є лише попередження водопостачального підприємства, що у Каховському водосховищі, звідки качають воду, ще 29 січня виявили перевищення удвічі пестицидів. Чому про забруднення людей повідомили лише за 10 днів, поки невідомо. Попередньо казали про джерело забруднення у селі Грушівка- це джерело шукали, але так і не знайшли. Зазвичай пестициди використовують для обробки полів влітку, але ж зараз зима. Звідки вони взялися у воді нині - не знають. Остаточні результати досліджень води обіцяють оприлюднити сьогодні по обіді.

Залиште свій коментар

Вибір редакції