Джерела в РНБО: українські дипломати в Румунії шпигували для Росії

У Раді нацбезпеки побоюються: якщо "російський слід" підтвердиться, українських військових аташе можуть вислати з Брюсселю, Парижа та Берліна.

Вислані з Румунії українські дипломати, яких звинуватили у шпигунстві, могли передавати секретну інформацію для Росії, пише газета "Сегодня" з посиланням на джерела в Раді нацбезпеки та оборони.

"Від нас у Румунії особливих секретів немає, а ось росіянам багато що цікаве, особливо натівська тематика. Але оскільки російських дипломатів в Бухаресті опікають дуже щільно, могли діяти через українських, правда, і тут вийшов прокол", - розповів співбесідник видання.

Втім, попереджають журналісти, дана версія може мати і цілком румунське походження, враховуючи, що Бухарест зараз активно намагається дискредитувати Україну в очах Європи, домагаючись, зокрема заборони на судноплавство українським каналом Дунай – Чорне море.

Тим більше, як вважають в РНБО, якщо румуни переконають європейців і НАТО, що наші дипломати працювали на Росію, найближчим часом можуть послідувати аналогічні кроки проти українських військових аташе в Брюсселі, Парижі та Берліні.

Нагадаємо, Румунія вислала з країни українського військового аташе Сергія Ільницького і його помічника. Дипломати опинилися в епіцентрі гучного шпигунського скандалу: затримані в Бухаресті офіцер Міноборони Румунії Флорічел Акім і його спільник, громадянин Болгарії Петро Зікулов, підозрюються в зборі таємних відомостей та передачі їх третій стороні - українським спецслужбам.

Інформація з грифом "Таємно" нібито містила дані про військові об'єкти, системи зв'язку, частоти роботи засобів ППО, карти і схеми НАТО на території Румунії, а також інформацію про військову техніку і озброєння румунської армії.

У відповідь Київ оголосив персонами нон-грата військового аташе з питань оборони посольства Румунії Філіпа Раду, а також секретаря румунського генконсульства в Чернівцях Юстініана Фокша.

Читайте також:

Шпигунський скандал з Румунією виявився для України не першим

Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

Росія шпигує за Британією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: