Джерело: більшу частину викупу за "Аріану" заплатив Тігіпко

Сума викупу, заплаченого сомалійським піратам за звільнення українського балкера, була іншою, аніж оголосили офіційні джерела.

За звільнення судна "Аріана" 1,7 млн доларів заплатив кандидат у президенти України Сергій Тігіпко.

Про це повідомляє газета "Сегодня", посилаючись на своє джерело в Службі зовнішньої розвідки.

"Грек застрахував судно на 1,1 млн доларів. І тільки цю суму він готовий був сплатити", - заявило джерело. Сам Тігіпко цю інформацію поки що не підтвердив.

В той же час сума, яку заплатили сомалійським піратам , різними людьми називається різна: від 2,6 млн доларів до більш, ніж 3 млн доларів.

Як повідомив представник МЗС у Південному регіоні Костянтин Ржепішевський, "беззастережний вплив на успіх переговорів мав візит родичів моряків до Афін" з 2 по 4 грудня, організований МЗС, у ході якого дружини моряків зустрічалися з генеральним директором Alloceans Shipping Cо. Спіросом Мінасом.

"Звільнення "Аріана" - заслуга українських спецслужб, зовнішньополітичних сил і дипломатичних відомств", - заявив дипломат. За даними МЗС, сума викупу склала 2,6 млн доларів.

Водночас, головний редактор інтернет-видання Морський бюлетень Михайло Войтенко заявив, що сума викупу перевищила3 млн доларів. "Одну частину заплатила влада України, іншу - компанія-судновласник Alloceans Shipping Cо. Якби не українська сторона, викуп би не відбувся", - підкреслив Войтенко, не уточнивши, втім, скільки заплатила кожна зі сторін.

Після передачі викупу судно пішло в напрямку ОАЕ. У найближчому порту шляхом проходження екіпажу буде надано медичну допомогу. Крім того, буде проведено розслідування обставин захоплення судна піратами, а потім екіпаж літаком відправлять на батьківщину.

"Ми вирушили від Хобьо (порт Сомалі), йдемо на одному двигуні в бік Арабських Еміратів, щоб заправитися, оскільки палива майже немає. Протягом тижня повинні дістатися до найближчого безпечного порту. Швидше за все, це буде в Омані. Усі живі", - заявив електромеханік судна Олександр Фют.

Крім того, Войтенко повідомив про фінансову проблему із подальшою долею українських моряків: "Не знаю, чи всі члени екіпажу погодяться залишити борт "Аріана" в найближчому порту, бо компанія-судновласник ще не виплатила їм зарплату за останні два місяці. Також родичі моряків хочуть отримати компенсацію у вигляді подвійної ставки із зарплати за час перебування в полоні і за особисті речі, які пірати відібрали в екіпажу".

Однак, Мінас категорично спростував заяви про заборгованість по заробітній платі перед екіпажем "Аріана". "Це брехня від першого і до останнього слова! Я регулярно перераховував зарплату морякам, поки вони були в полоні, - гроші отримували їх дружини. Запевняю, що компенсації, які я повинен виплатити морякам Ariana за законом, буде виплачено", - заявив він.

Нагадаємо, більшу частку витрат (кілька мільйонів доларів) на звільнення українських моряків з судна Faina, яке пірати захопили в 2008 році, профінансував підприємець і меценат Віктор Пінчук.

Як повідомлялося,  10 грудня голова компанії-оператора Alloceans Shipping Спірос Мінас підтвердив, що його компанія виплатила Сомалі викуп за судно "Аріана". Після цього пірати залишили судно.

Балкер "Аріана" з 24 українськими моряками на борту, який прямував з Бразилії на Близький Схід із 35 тисячами тонн сої, було захоплено 2 травня цього року в Індійському океані, на південний захід від Сейшельських островів.

Читайте також:

"Аріана" пробуде в морі ще 5-7 днів

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Пірати звільнили українських моряків з "Аріани"

Моряки з "Аріани" повернуться в Україну впродовж 10 днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: