Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Джеймс Кемерон був у захваті". ТСН поспілкувалася із українським винахідником, який підкорив Голлівуд

Він тримав одразу дві нагороди Американської кіноакадемії.

Український інженер в області кінотехніки Анатолій Кокуша здобув у 2006 році одразу два технічних "Оскари" в Голлівуді. Його розробки використовували на зніманні фільмів: "Титанік", "Форсаж", "Трансформери", "Паразити", "Гаррі Потер", "Аватар-2". Про те, за що його цінує Стівен Спілберг та американських колег українця, які скопіювали його техніку, у сюжеті ТСН.19:30.

Анатолій Кокуш - перший у світі, хто розробив унікальні операторські крани. У 1997 році, розроблене українцем обладнання, використали під час зйомок фільму "Титанік".

"Ми показали це обладнання Джеймсу Кемерону. Він був у захваті, адже такого в Голлівуді ще немає. Ми були вражені масштабом, що відбувався на знімальному майданчику", - розповідає Анатолій Кокуш.

Відео Ексклюзив ТСН: історія українського інженера - володаря двох технічних "Оскарів"

Йому вручили одразу два технічних "Оскара" у Голівуді, його розробки використовували на зйомках фільмів "Титанік", "Форсаж", "Трансформери", "Паразити", "Гаррі Поттер". Мова про скромного українця Анатолія Кокуша. ТСН він ексклюзивно розповів про американських колег, які скопіювали його техніку. І чому всесвітньовідомі режисери вже понад 20 років працюють з ним - у сюжеті.  

Ексклюзив ТСН: історія українського інженера - володаря двох технічних "Оскарів"

Другий винахід Анатолія Кокуша - чотириметровий кран, який монтується на даху будь-якого авто. Він отримав назву "Авторобот".

"Починали з "Титаніка". Потім працювали над "Місія нездійсненна", "Війна світів", "Зіркові війни", "Гаррі Поттер". Багато фільмів знімали, працювали з Майклом Бей (американський режисер - ред)", - зазначає українець.

Американські колеги, побачивши успіх українця, на обладнані також захотіли заробляти гроші, тому вкрали ідею. Утім, режисери все одно продовжили працювати з нашим кіновинахідником.

"Їх почали копіювати, повторювати. Тому Голлівуд без цього вже не зможе обійтися. Ми дійшли до висновку, що ви задаєте моду в Голлівуді", - пояснили це так режисери.

Проте, за словами українського режисера Романа Балаяна, на батьківщині Кокуша його техніку використовують не так часто. І припускає, що, мабуть, для нашої кіноіндустрії це не по кишені.

Анатолій Кокуш розпочинав на студії ім. Олександра Довженка. У команді було 15 людей. Тепер у нього масштабне виробництво, де працюють 200 однодумців. Вони разом створюють сучасну операторську техніку, яку замовлять у різних куточках планети.

Наталія Островська

Залиште свій коментар

Вибір редакції