"Джинса" загрожує свободі слова

Замовні матеріали в ЗМІ, на думку експертів, загрожують свободі слова в Україні.

Медіа-експерти
УНІАН
Медіа-експерти попереджають про загрозу свободі слова в Україні.
Низка журналістів і журналістських організацій розцінюють як загрозу існуванню свободи слова в Україні кількість замовних, так званих ”джинсових”, публікацій та сюжетів у засобах масової інформації. 

Про це сьогодні, 18 жовтня, на прес-конференції в УНІАН заявили шеф-редактор видання ”Телекритика” Наталія Лігачова, керівник проекту ”Обережно, ”джинса”!” Ігор Чайка, виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, голова Незалежної медіа-профспілки України Сергій Гузь та інші медіа-експерти.
 
Так, коментуючи ситуацію, що склалася останнім часом в ЗМІ із замовними, насамперед політичними, матеріалами, Чайка висловив думку, що це може свідчити про те, що ”свободи слова немає: ЗМІ лягли не під гнітом ”темників”, а під гнітом ”джинси”. 

За його словами, сьогодні, на жаль, немає усвідомлення цієї проблеми в журналістському середовищі. ”На моє переконання, - сказав Чайка, - це просто злочин, корупція в журналістиці”. 

Цю думку також підтримала Сюмар, зазначивши, що ”джинса” особливо проявилася під час останніх виборів до Верховної ради України й стала притаманною не лише телеканалам, а й всім ЗМІ, як центральним, так і регіональним. 

При цьому, звертаючись до ”журналістського цеху” вона нагадала події 2004 року, коли представники мас-медіа боролися ”за професію”. Однак сьогодні, як зазначила Сюмар, ”ми можемо дійти до того, що всі новини будуть проплачені”, а тому, ”яка мова може йти про професійну журналістику?” 

У свою чергу, Гузь, продовжуючи окреслену колегами тему, висловив думку, що для ліквідації або мінімізації такого явища, як замовні матеріали, треба вирішити питання щодо легалізації стосунків ”журналіст-керівник-зарплата”. 

”Треба розпочати кампанію проти ”джинси” і легалізувати трудові стосунки”, - сказав він, додавши при цьому, що ”поки ми цю проблему не вирішимо, ми нічого не зможемо мати з поняттям ”свобода слова”. 

Водночас Лігачова, аналізуючи нинішній стан вітчизняної журналістики, зазначила, що ця професія сьогодні замість того, щоб бути ”сторожовим псом демократії” стає ретранслятором інтересів бізнесу і політиків, що в жодній мірі не відповідає вимогам суспільства і є зрадою йому.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: