"Єб*ть, я вандал". У Прип'яті невідомі розмалювали знамениті графіті матюками і непристойними картинками

Дата публікації
"Єб*ть, я вандал". У Прип'яті невідомі розмалювали знамениті графіті матюками і непристойними картинками

ТСН.ua

Ведмедю вандали домалювали пеніс, а на зображенні оленів невідомі залишили напис "Петя нах*я".

У середині квітня у безлюдному місті Прип'ять з'явилися непристойні написи та картинки, залишені вандалами. Зокрема, були спаплюжені знамениті графіті, що зображені на стінах будівель закинутого міста. Також розмальованими виявилися кабінки колеса огляду.

Під час поїздки до Прип'яті, редакція ТСН.ua зробила декілька фото спаплюжених графіті. Так, ведмедю вандали домалювали пеніс, а на зображенні оленів невідомі залишили напис "Петя нах*я". Біля колеса огляду ми помітили дошку із красномовним написом "Єб*ть, я вандал".

ТСН.ua

Наш провідник Зоною відчуження Антон Юхименко припустив, що залишити непристойні зображення та написи могли сталкери із організації ЦКАВО (центральний комітет анархо-вандальних загонів – ред.), які нелегально проникли на територію міста.

"Це можуть бути або ті люди, що сюди приїздять у дні відкритих дверей, або це можуть бути сталкери, які нелегально проникають в Зону. Судячи з напису, що був залишений на зокрема колесі, це – ЦКАВО. Є такі анархо-вандальні загони різні, які приїжджають сюди не з метою зробити які фото, а з метою вандальних дій", - розповів нам Антон.

У Прип'яті невідомі розмалювали знамениті графіті матами

У Прип'яті невідомі розмалювали знамениті графіті матами

Також за його словами, вандали залишають не тільки написи на стінах, а ще викидають із вікон будівель різні речі, наприклад ванни чи унітази.

На одній із кабінок колеса огляду поруч із написом ЦКАВО ми також помітили напис "Автономний опір". ТСН.ua звернувся до організації за коментарем, однак там зазначили, що не мають жодного стосунку до ЦКАВО, а також не змогли відповісти, як і коли там з’явився напис із назвою їхнього руху.

ТСН.ua

"Що таке ЦКАВО ми поняття не маємо і стосунку до цього теж. Хто і коли написав там "Автономний Опір" сказати важко, але не можу пригадати, щоби хтось із наших їздив у Прип'ять", - зазначила представник організації Ярина Волошин.

Розшукати представників ЦКАВО, які могли б надати нам коментар, редакції ТСН.ua на момент написання новини не вдалося.

Водночас, щоб прибрати чи замалювати написи, залишені вандалами, може знадобитися багато часу.

Як наголосив Юхименко, відновити автентичний вигляд графіті буде надто складно, оскільки на це потрібна санкція адміністрації Чорнобильської зони відчуження.  За його словами, цей процес може зайняти досить тривалий час.

Нагадаємо, у вересні винулого року у Прип'яті туристи з Польщі самостійно без дозволу запустили механізм колеса огляду. Воно було нерухомим останні три десятиліття, а завмерло після вибуху на Чорнобильській АЕС. 

В покинутій Прип'яті біля Чорнобиля запустили колесо огляду

В покинутій Прип'яті біля Чорнобиля запустили колесо огляду

Наступна публікація