Екіпаж Faina вилетить до Києва

Моряки з Faina мають намір вилетіти додому літаком, коли їхній корабель досягне берегів Кенії. За попередніми підрахунками, судно повинне прийти в Момбасу 12 лютого.

Громадяни України, Росії й Латвії, які входять до екіпажу Faina, готові летіти разом одним рейсом на Київ, заявила український омбудсмен Ніна Карпачова, яка вчора провела телефонну розмову з в. о. капітана корабля Віктором Нікольським.

"Нас оглянув американський лікар, - сказав Нікольський, - і визначив наш стан здоров'я  як більш-менш задовільний. Потім він поповнив медичну аптечку новими ліками".

На питання Карпачової  про те, наскільки вплинула гіподинамія на самопочуття моряків, вони розповіли: останні півтора місяця, з тих пір, як почалися реальні переговори про звільнення Faina, пірати стали дозволяти всім членам екіпажу пересуватися по судну та робити зарядку для відновлення працездатності.


Він підтвердив, що американські військовослужбовці вже доставили на борт питну воду, їжу та  постільну білизну. Тепер слід забезпечити судно технічною водою. Щоб не витрачати часу на зупинку судна, моряки попросили скинути воду з вертольота.

Члени екіпажу Faina поскаржилися, що в багатьох з них немає взуття, не говорячи вже про  зимовий одяг. Карпачова запевнила, що ця проблема буде вирішена українською стороною.

Карпачова поцікавилася, чи були моряки поінформовані про те, що судно прямує в зону бойових дій. Нікольський відповів: "У полон ми потрапили не зі своєї волі. Нас ніхто не інформував про те, що ми йдемо в зону бойових дій".  

Українські моряки висловили обурення від  почутої від своїх родичів несподіваної новини - про скорочення з ініціативи судновласника кожному з них на 200 доларів щомісячної  зарплати, нібито за телефонні розмови з борту судна. Вони заявили, що це неправда і не інакше як цинічна спроба заощадити на полонених.

Моряки звернулися до Карпачової  з проханням допомогти в захисті їхніх прав відповідно до Колективного Договору ТF (Міжнародної федерації транспортників).

Як повідомлялося, за попередньою інформацією прибуття Faina в кенійський порт Момбаса очікується 9 лютого. Однак за попередніми підрахунками, судно повинне прийти в Момбасу 12 лютого, оскільки судно рухається зі видкістю веслового човна - не більше п'яти вузлів (приблизно 9 км/г). Суховантаж, захоплений сомалійськими піратами, простояв на якорі майже п'ять місяців і, очевидно, з технічних причин не може розвинути більшу швидкість.

Суховантаж Faina перебувало у полоні 133 дні. Захоплення сталося піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борті судна перебувало 17 громадян України, 3 росіянина та один громадянин Латвії.


Читайте також:

Морякам Faina скоротили зарплату на 200 дол. за телефонні розмови
Ющенко вимагає у Тимошенко доставити екіпаж Faina за бюджетний кошт
Пірати були готові звільнити Faina без викупу

ВідеоПрибуття Faina в кенійський порт Момбаса очікується 11 лютого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: