Екіпажу Faina ще не виплатили зарплатні, але дали нагороди

Моряки Faina очікують на переговори із судновласником про компенсації за час перебування в заручниках сомалійських піратів.

На даний час колишній екіпаж Faina поліпшує своє здоров'я після майже п’яти місяців полону в Сомалі і очікує на переговори про компенсації із судновласником. Перемовини призначені на 25 лютого.

"Спочатку озвучили обіцянки виплатити якісь компенсації від держави, але потім пан Гавриш (перший заступник секретаря РНБО) вибачився, і тепер нам уже нічого не обіцяють", - повідомила газеті "Сегодня" дружина 2-го помічника капітана судна Олександра Присухи Олена.

Сам Степан Гавриш підтвердив виданню, що антикризовий центр створювався для порятунку моряків судна, а всі питання щодо компенсацій – до судновласника. Єдине, що обіцяли морякам представники української влади, - це обстеження у "Феофанії" або путівки до Криму чи Карпат.

"Скористаємося, звісно, послугами "Феофанії", але пізніше. Поки нас цікавить питання компенсації", - зазначила Олена Присуха.

Такої ж думки і матрос Віталій Шелестов, який повідомив, що зарплати ще не отримав, його картка поки що заблокована, оскільки це було зроблено для того, щоб нею не скористалися пірати.

"У компанії кажуть, що усе перерахували. Про компенсації я поки нічого не знаю, усі чекаємо 25-го числа. Я щодня телефоную товаришам з Faina, тримаємо питання на контролі", - сказав він.

Почувається Шелестов не дуже добре, оскільки, за його словами підводять трохи нерви.

"За січень зарплату чоловікові вже перерахували, а за лютий поки що ні", - розповіла дружина 2-го механіка Олега Пилипенка Тетяна. За її словами, членів екіпажу страхували, але тільки на випадок смерті (родичі отримали б 60 тис. дол.), про страховку від піратів не йшлося. Сума матеріального збитку ще уточнюється судновласником, але, за словами Тетяни, за контрактом моряки можуть розраховувати максимально на 3 тисячі доларів.

Між тим, усі члени інтернаціонального екіпажу судна Faina, у тому числі капітан Володимир Колобков - посмертно, удостоєні нагород уповноваженого Верховної ради України з прав людини Ніни Карпачової. Моряки нагороджені "за особисту мужність і стійкість, виявлені в умовах піратського полону". Карпачова вручить нагороди членам екіпажу Faina після того, як вони пройдуть курс реабілітації і відновлення здоров'я.

Українське судно Faina було захоплене сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року в нейтральних водах ближче до Кенії, а звільнене 5 лютого цього року після передачі піратам викупу 3,2 млн. дол. На борту судна перебували 21 член екіпажу: 17 із них - громадяни України, 3 - громадяни Росії і 1 - громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Колобков, помер незабаром після захоплення. До Києва українські моряки Faina повернулися 13 лютого.

Читайте також:

Карпачова приготувала нагороди екіпажу Faina

Тіло капітана Faina привезли на батьківщину

Екіпаж Faina був готовий самостійно звільнити судно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: