Екологи: через 5 років сильна повінь змиє елітні дачі під Києвом

За прогнозами, протягом 5 років на Дніпрі станеться потужна повінь. А прорив греблі буде для Києва катастрофою більшою, ніж аварія на Чорнобильській АЕС.

За підрахунками екологів, через 5 років на Дніпрі буде сильна повінь. Від неї насамперед постраждають елітні селища під Києвом, побудовані в обхід чинних норм.

"Ми очікуємо, що протягом найближчих 5 років на Дніпрі буде дуже потужна повінь (вона відбувається десь раз в 20-25 років). Якщо цикл не збився, то вже пора", - повідомив відомий еколог, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

На його думку, від стихії постраждають в першу чергу дачі, які стоять незаконно в районі Козинки, Гнєзіна, Процева, Кончі-Заспи та в інших місцях.

"Я своїми очима бачив фотографії, на яких чітко видно, як вода піднімалася прямо до платформи метро "Гідропарк". Все це було не так давно, в 1976 році. Але тоді ще ніхто не будував собі дач прямо на березі Дніпра, намиваючи для будівництва пісок", - розповів Борейко.

Він наголосив, що намив піску на будівництво на березі змінюють русло річки, що рано чи пізно призведе до катастрофи в найближчих селищах. Зокрема, за його словами, коли річка змінює напрямок під час весняних розливів можливе виникнення величезного потоку води, який може розмити, наприклад, міст або будинки на березі.

Борейко також попередив, що прорив київської греблі буде для міста катастрофою більшою, ніж аварія на Чорнобильській АЕС. За прогнозами спеціалістів, якщо дамба
зруйнується, Київ буде затоплено протягом 20 хвилин, висота води сягне 10-15 метрів, прибережні райони Києва, особливо Поділ, будуть повністю зруйновані. Крім того, Київська, Канівська, Запорізька греблі зв'язані між собою. Якщо "полетить" одна, може початися ефект доміно.

Читайте також:

Екологічна катастрофа у Кривому Розі: мешканці залишилися без води

Київ визнано найбруднішим мегаполісом Європи

Між Одесою та Іллічевськом у 6-кілометровому заторі замерзають люди

Києву загрожує радіоактивний мул з Прип'яті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: