Екологи стверджують: наступне літо буде не таким спекотним

Максимальна температура цього літа сягнула позначки 48 градусів. Наступного року її очікувати не варто, стверджують екологи.

 Максимальна температура цього літа перевищила показники 1936 і 1972 років.Однак наступне літо має бути не таким спекотним.

Про це на прес-конференції заявила радник голови Національного агентства екологічних інвестицій Ірина Трофімова.

Вона повідомила, що унікальною є довжина періоду спеки, інтенсивні град і зливи. І, ймовірно, коли будуть враховані середньомісячні температури літа, вони також виявляться аномальними.

"Ми поки не можемо сказати, що така жарка погода спричинена кліматичними змінами. Бо погода і клімат - це різні речі. Однак, кліматична система зараз по всім даним вийшла з рівноваги. Вона розбалансована", - сказала експерт.

Еколог пояснила, що показник мінливості температур від сезону до сезону змінився.

Спостерігається "температурна гойдалка" у 6 градусів. Тобто літо стало жаркішим, а зима - холоднішою. Згодом ця гойдалка може збільшитися ще на 2-4 градуси.

"Спека, яка спіткала Україну, має закінчитися за 2 тижні. Погоду наступного літа з наукової точки зору передбачити неможливо. Метеорологи можуть передбачити погоду лише на 2 тижні вперед. Максимальна температура цього літа сягнула позначки 48 градусів. Наступного року її очікувати не варто", - сказала еколог.

Вона наголосила, що мова йде про максимальну температуру, а не про спеку загалом. Також Трофімова підкреслила, що сьогодні максимальна температура становить 40 градусів. Її зафіксовано о 15.00.

Нагадаємо, за прогнозами Гідрометцентру, найближчі два тижні температура у країні буде зберігатися на рівні +35-39 градусів, окрім Заходу, де очікують +28-30 і дощі. У центральні, східній і північно-східній частинах температура підніметься і до 42 градусів тепла. На півдні, у середньому, +35-38. Дощів ніде окрім заходу, не передбачається.

Читайте також:

У центрі Дніпропетровська термометр показав +47 градусів

Спека в Україні досягне 42 градусів

Через спеку у Києві збільшилася кількість щурів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: